Кадри допиту терористів із «Крокус Сіті»Кадри допиту терористів із «Крокус Сіті» / фото: telegram

Україна не лише стикається з військовою агресією, але і з потужним інформаційним нападом з боку країни-окупанта. Ворог використовує не зброю на полі бою, але і всі можливості своєї пропагандистської машини.

Підроблені повідомлення, як от “Президент України Володимир Зеленський придбав маєток у короля Великої Британії Карла III”, “Україна причетна до теракту у російському Crocus City Hall”, “Американські приватні військові компанії вербують ув’язнених членів наркокартелів, щоб відправити на війну в Україну”, “Комплекси ЗРК Patriot викликають чоловічу потенцію та випадіння волосся”, – це лише кілька прикладів маніпулятивних або абсолютно неправдивих тез, які систематично поширює російська пропаганда за допомогою своїх інформаційних каналів.

Фейк 1: Україна причетна до теракту у російському Crocus City Hall

Фільмування допиту терористів з Crocus City, на яких вони підтверджують, що після теракту мали вирушити до Києва. У відео допиту терористи називають ім’я свого координатора Сайфулло, а також повідомляють, що після скоєння злочину вони мали намір вирушити до України, до Києва, де повинні отримати грошову винагороду за свої дії.

Росія одразу звинуватила Україну у причетності до теракту. За версією країни-агресора, найманці влаштували його за вказівкою українських спецслужб. Зокрема, пропагандистські медіа з посиланням на посадовців рф поширювали заяви про те, що терористи після скоєння злочину планували втекти через «підготовлене вікно» на кордоні до України та мали отримати грошову винагороду.

Влада України, звісно, спростовує звинувачення путіна та його версію.

«Всі в нього терористи, окрім нього самого, хоча терором уже два десятиліття живиться саме він. Саме він – найбільше вікно для терору», – заявив президент України Володимир Зеленський, коментуючи звинувачення путіна.

Представник українського Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов у телемарафоні заявив, що версія про «вікно» на кордоні не має підстав, бо протягом двох років війни прикордонні території насичені військами, спецагентами та силовиками.

У підсумку відповідальність за теракт взяло на себе афганське відділення міжнародної терористичної організації «Ісламська держава». Проте російська пропаганда досі згадує Україну.

Фейк 2: у Бердянську за підтримки рф будують центр патріотичного навчання молоді

Бердянськ в рамках робочого візиту відвідав перший заступник керівника адміністрації президента рф Сергій Кириєнко. Під час візиту було проведено огляд робіт в освітньому центрі «Маяк» та дитячому оздоровчому таборі «Іскра», на базі якого планується відкриття центру військово-спортивної підготовки та патріотичного виховання молоді «Воїн». Планується, що «Воїн» буде відкритий до літа 2025 року, а центр «Маяк» уже у цьому році. 

Заступник голови адміністрації російського диктатора Сергій Кірієнко під час візиту до окупованої частини Запорізької області / фото: 1news.zp

Спростування: на тимчасово окупованих територіях Запорізької області окупанти відкривають справжні пропагандистські центри для «патріотично-військового виховання» молоді.

На базі дитячого оздоровчого табору «Іскра» також ведеться будівництво центру військово-спортивної підготовки та патріотичного виховання молоді «Воїн». Відкриття заплановане на літо 2025 року.

У клубі підлітків будуть навчати вогневій та інженерній підготовці, тобто готувати до служби в армії рф. Також дітям планують проводити лекції з «промиванням» мозку щодо війни, а також «російської історії».

Фейк 3: президент України придбав маєток короля Великої Британії Карла III

Зеленський придбав особняк Highgrove House, що раніше належав Королю Карлу III, за 20 мільйонів фунтів. Грант Харрольд, колишній дворецький короля, заявив, що згідно з його даними, угода про продаж була укладена 29 лютого 2024 року, під час візиту дружини Зеленського в Великобританію». 

Обережно, російська пропаганда / фото: telegram

На початку березня в англомовному сегменті Youtube з’явилася інформація про те, що український президент нібито придбав маєток Highgrove House, який раніше належав королю Великої Британії Карлу III. Угоду, за вказівкою, було укладено під час закордонного візиту першої леді Олени Зеленської. Пізніше цю інформацію також поширили на англомовному сайті London Crier, на який посилалися російські медіа і телеграм-канали.

Спростування: як повідомляє Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України, ця «новина» є черговою вигадкою російських пропагандистів.

По-перше, сайт London Crier було створено за тиждень до масового поширення цієї «новини». По-друге, посилання на соціальні мережі газети ведуть на ресурс компанії з продажу шаблонів сайтів. По-третє, автори опублікованих матеріалів на London Crier є анонімними користувачами. Стаття не містить жодного документа, який би підтверджував купівлю особняка.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що перед повномасштабним вторгненням ціни на нерухомість у Запоріжжі були помітно вищими, ніж у Мелітополі. Але сьогодні ситуація радикально змінилася.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *