У Запоріжжі тривають надзвичайні роботи з ліквідації наслідків ракетної атаки, яка сталася в приватному секторі міста. Атака сталася уночі, коли приватні будинки стали метою для ракетних обстрілів.

Екстрені служби оперативно розгорнули рятувальні та медичні команди на пошуки та допомогу потерпілим. Зараз рятувальники та пожежники працюють на місці події с завалами та шукають можливих постраждалих. Медичні бригади надають допомогу постраждалим та евакуюють їх до найближчих медичних закладів.

Локалізація пожеж та забезпечення безпеки на території є пріоритетом для пожежників та рятувальників. Забезпечено посилене патрулювання в районі події для виявлення можливих загроз та надання допомоги мешканцям, які можуть знадобитися евакуації чи іншої допомоги.

Екстрені служби спільно з місцевою владою взялися за розслідування цієї трагедії та роблять усе можливе для врегулювання ситуації та надання допомоги постраждалим. Влада закликає мешканців залишатися вдома та слідкувати за інструкціями та оголошеннями екстрених служб для забезпечення власної безпеки.

На жаль, місто стало свідком ракетної атаки, яка зачепила приватний сектор, залишаючи за собою наскрізні наслідки. За інформацією секретаря міської ради Анатолія Куртєва, обстріл призвів до пошкодження 60 будинків.

Місцеві аварійно-рятувальні служби та команда “Запоріжремсервіс” активно діють на місці події. Фахівці здійснюють ремонт покрівель та закривають вікна плитами OSB. У цьому непростому процесі важливу роль відіграє єднання зусиль – міські служби співпрацюють з мешканцями та волонтерами для ефективного відновлення пошкоджених будівель.

До моменту оприлюднення звіту вже вдалося відремонтувати покрівлі у 10 будинках та закрити найбільш критичні вікна. Місцевим мешканцям надано понад 300 листів шиферу та 40 листів OSB із міського резерву.

Співробітники соціальних служб та райадміністрації активно реєструють пошкодження на місцях та забезпечують потребуючих необхідною допомогою. Благодійники з організацій “BELUGA UA”, “Артак”, “Проліска”, “Карітас Запоріжжя” та “Людина в біді” надають консультації, тарпауліни, фінансову допомогу та гаряче харчування.

Заявки на отримання державної компенсації за ремонт можна подавати через “Дію”. У випадку виникнення труднощів з подачею заявки, мешканці можуть звертатися до ЦНАПів для додаткової підтримки.

Фото: zp.gov.ua
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *