Запоріжців закликають створювати ОСББЗапоріжців закликають створювати ОСББ

У Запоріжжі розпочалася ініціатива щодо активізації громадянської участі та покращення умов спільного проживання мешканців багатоквартирних будинків.

Громадські організації та місцева влада закликають жителів міста створювати ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) для ефективного управління та підтримки житлових комплексів.

Згідно з ініціативою, створення ОСББ дозволить мешканцям об’єднати зусилля у вирішенні питань, пов’язаних із благоустроєм, утриманням будинків та прибудинкової території, а також оптимізувати спільні витрати на утримання житлового фонду.

Підтримку та консультативну допомогу міська влада гарантує для тих, хто вирішить приєднатися до ініціативи та створити ОСББ. Вважається, що цей крок сприятиме зміцненню громадського духу, підвищенню якості управління житловими комплексами та створенню комфортних умов для всіх мешканців. Запоріжці закликаються приєднатися до цієї ініціативи та спільно розвивати своє місто.

В умовах воєнного стану в Запоріжжі набуває обрання ініціатива щодо створення ОСББ, які визначаються як важливий механізм самоорганізації та управління житловим фондом в умовах важливого соціального та економічного напруження.

Нові ініціативні групи, які активно приєднуються до процесу створення ОСББ, регулярно звертаються до спеціалістів департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради. Тут вони отримують консультації та роз’яснення щодо правил формування та діяльності ОСББ, фінансових та господарських аспектів їхньої роботи, а також вирішують інші важливі питання, пов’язані із подальшим функціонуванням об’єднань.

Відзначається, що за останній рік кількість створених ОСББ зросла, і це свідчить про активність громадян у вирішенні питань спільного управління та покращення умов проживання в умовах непередбачуваних обставин війни.

Створення ОСББ в Запоріжжі займає приблизно 1 місяць, але цей термін залежить від активності ініціативної групи та готовності співвласників будинку долучитися до ініціативи. Згідно з правилами, ініціативна група повинна складатися не менше як з трьох власників квартир або нежитлових приміщень.

Створення ОСББ відкриває перед співвласниками будинку цілий спектр переваг:

 1. Колективне управління: Можливість спільного прийняття рішень щодо управління будинком.
 2. Фінансовий контроль: Контроль за використанням коштів та якістю наданих послуг.
 3. Рішення щодо ремонту: Можливість прийняття рішень про реконструкцію та ремонт будинку.
 4. Фінансування капітального ремонту: Можливість отримання коштів на проведення капітального ремонту.
 5. Вибір виконавця послуг: Можливість вибору виконавця житлово-комунальних послуг.
 6. Самостійне управління: Можливість самостійного управління будинком та встановлення внеску на утримання.
 7. Економія коштів: Економія власних коштів за рахунок неприбуткового статусу об’єднання.
 8. Ефективне управління майном: Ефективне управління спільним майном.
 9. Додаткове фінансування: Отримання додаткового фінансування за рахунок господарської діяльності (встановлення сервітутів, здача в оренду допоміжних приміщень).
 10. Фінансова підтримка: Отримання кредитів, грантів для проведення ремонту чи модернізації будинку, можливість впровадження енергоефективних заходів.
 11. Участь у програмах: Участь у місцевих бюджетних програмах.
 12. Культурні та соціальні заходи: Проведення активностей для дітей та мешканців будинку, сприяючи покращенню спільного життя в умовах воєнного конфлікту.

Усі бажаючі отримати консультації щодо створення ОСББ в Запоріжжі можуть звертатися за допомогою до спеціалістів департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради. Консультації надаються за адресою: вул. Незалежної України, 46А, кабінет 1.

Для отримання інформації та вирішення питань можна звертатися за телефоном: 224-22-67.

Спеціалісти департаменту будуть раді вам допомогти з усіма аспектами створення та функціонування ОСББ, надавати відповіді на питання, пов’язані з юридичними та фінансовими аспектами, а також вказувати на можливості отримання підтримки та фінансування для покращення умов проживання в вашому будинку.

Графік консультацій: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:00.

Фото: zp.gov.ua
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *