Мешканці зруйнованого житла отримують від міста матеріальну підтримкуМешканці зруйнованого житла отримують від міста матеріальну підтримку

У зруйнованому районі міста Запоріжжя влада розпочала надавати матеріальну допомогу мешканцям, що постраждали від руйнування своїх домівок.

Ця ініціатива стала важливим кроком у відновленні та підтримці громади, яка випробувала труднощі через природні катастрофи або інші нещасні випадки.

Фінансові ресурси для надання допомоги мешканцям місцева влада визначила для тих, чия нерухомість була пошкоджена або зруйнована. Ця матеріальна підтримка охоплює витрати на тимчасове проживання, основні товари та послуги, а також відшкодування збитків.

Програма надання фінансової допомоги в Запоріжжі розрахована на широкий круг мешканців, які постраждали внаслідок військової агресії, і охоплює різні категорії осіб:

  1. Власники житлових приміщень: Визнані власники, чиє майно зазнало руйнувань чи стало непридатним для проживання внаслідок військових подій, мають право на отримання фінансової підтримки.
  2. Співвласники житлових приміщень: Якщо майно є спільною власністю, програма розглядає заяви співвласників за умови їхньої взаємної згоди.
  3. Користувачі житла за ордером: Програма також враховує користувачів житлових приміщень, на ім’я яких видано ордер, або тих, хто уклав договір найму згідно із Житловим Кодексом України. Це охоплює основних квартиронаймачів та їхніх сумісних користувачів.

Враховуючи ці категорії, програма ставить перед собою завдання забезпечити широкий охоплення та гарантувати рівний доступ до фінансової допомоги для тих, хто втратив своє житло через військові події.

Розмір матеріальної допомоги у розмірі 10 тисяч гривень щомісячно надає можливість постраждалим мешканцям відновити своє фінансове благополуччя та забезпечити базові потреби в умовах важких обставин. Ця ініціатива враховує потреби та фінансові втрати громадян, чиє житло стало непридатним для проживання через військову агресію.

Для отримання щомісячної допомоги, зацікавлені особи можуть звертатися до ЦНАП чи його підрозділів із необхідним пакетом документів. Цей механізм спрощує процедуру отримання допомоги та забезпечує ефективність розподілу коштів.

За звітним періодом 2023 року, департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради повідомив, що матеріальну допомогу в розмірі 10 тисяч гривень отримали 397 громадян. На забезпечення цієї підтримки в бюджеті міста виділено 41 мільйон 238 тисяч гривень. Це свідчить про серйозну забезпеченість програми та її значущий внесок у покращення соціально-економічної ситуації постраждалих громадян.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *