Українські школи отримають Wi-Fi-роутери та вебкамери від міжнародних партнерівУкраїнські школи отримають Wi-Fi-роутери та вебкамери від міжнародних партнерів

Українські школи отримають доступ до Інтернету та здійснення онлайн-навчання завдяки ініціативі від міжнародних партнерів. Програма передбачає постачання Wi-Fi-роутерів та вебкамер для навчальних закладів.

Ця ініціатива є частиною широкомасштабного проекту допомоги з підтримки освіти в Україні, спрямованого на забезпечення доступу до сучасних засобів комунікації та інтерактивних технологій для всіх учасників навчального процесу. Очікується, що це поліпшить якість навчання та розширить можливості для розвитку електронної освіти в Україні.

Україна отримала значну технологічну допомогу від відомого виробника мережевого обладнання CISCO, завдяки сприянню агентства USAID. Очікується, що ця нова масштабна партія техніки буде використана для підключення інтернету в укриттях та облаштування кабінетів інформатики в українських школах. Цей крок є важливим кроком до забезпечення навчального процесу високотехнологічними рішеннями та сприяє підвищенню якості освіти в Україні.

Ця ініціатива розширює можливості для безперервного та якісного навчання, зокрема в умовах розширеного використання технологій. Відтепер ще більше дітей матимуть доступ до Інтернету та сучасних освітніх ресурсів, що покликане зробити їхнє навчання більш ефективним та відкритим.

“Один із ключових аспектів стратегії трансформації освіти полягає в створенні умов для навчання офлайн для якнайбільшої кількості дітей. Для цього важливо, щоб заклади освіти України були обладнані укриттями чи бомбосховищами.

За підтримки наших партнерів ми забезпечуємо ці заклади необхідною технікою та доступом до Інтернету. Завдяки 1 600 Wi-Fi-роутерам та 1 000 вебкамерам від CISCO, які надані за підтримки USAID, ми зможемо організувати освітній процес у школах у 23 регіонах України. Ця ініціатива, спрямована на забезпечення безперебійного та ефективного навчання, навіть у зоні можливих повітряних тривог”, — наголосив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

У рамках ініціативи “Цифрові школи” передбачено постачання 1 600 Wi-Fi-роутерів та 1 000 вебкамер для шкіл у 23 областях України. Ці заходи спрямовані на забезпечення неперервного освітнього процесу, зокрема в укриттях шкіл, щоб забезпечити навчання навіть у випадку повітряних тривог. Вебкамери будуть використовуватися для проведення онлайн-занять та забезпечення якісного дистанційного навчання для учнів.

“Для педагогів виникає додатковий виклик – здати увагу та заспокоїти дітей, забезпечити цікаве та пізнавальне середовище в укритті. Деякі школи навіть облаштовують освітні простори в укриттях, роблячи їх більш функціональними. Таким чином, наявність інтернет-з’єднання стає необхідною, а навіть важливішою, ніж коли-небудь”, — відзначив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Найближчим часом інформацію про розподіл гаджетів в школах та регіонах можна буде переглядати на публічному дашборді. Цей інноваційний крок спрямований на мінімізацію корупційних ризиків та максимальне забезпечення прозорості в процесі передачі технічного обладнання в освітні заклади.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *