В Україні запроваджуються зміни до ПДР / Фото: auto-drive

Уряд України вніс зміни до правил дорожнього руху, спрямовані на гармонізацію законодавства України з європейськими нормами. Ці зміни включають в себе ряд важливих положень, призначених для покращення безпеки на дорогах та спрощення життя водіїв.

ПДР в Україні – що змінилось

Однією з головних змін є скасування обмеження на використання денних ходових вогнів та ближнього світла фар поза межами населених пунктів в певний час року. Раніше водії мали вмикати фари в період з 1 жовтня по 1 травня. Однак тепер це обмеження скасовано, і транспортні засоби повинні мати увімкнені денні ходові вогні або ближнє світло фар постійно. Ця практика вже успішно використовується в кількох європейських країнах та призвела до зменшення кількості ДТП на 10-15% в світлу пору доби.

В Україні оновили правила дорожнього руху / Фото: depositphotos

Ще однією важливою зміною є посилення вимог до перевезення дітей. Тепер діти зростом менше 150 см повинні перебувати у дитячих утримуючих системах, які забезпечують безпечне пристебнування їх за допомогою ременів безпеки (автокрісло). Раніше вимагалося, щоб діти були в таких системах, якщо їх зріст становив 145 см. Ця зміна спрямована на забезпечення більшої безпеки та здоров’я дітей під час подорожей, а також зменшення травм при дорожньо-транспортних пригодах.

Крім того, нові зміни встановлюють заборону на зупинку автомобілів на автомагістралях та дорогах поза спеціально відведеними місцями для стоянки, які позначені відповідними дорожніми знаками (5.42.1, 5.42.2, 5.42.3, 5.43 або 6.15). Такі заходи, спрямовані на забезпечення в Україні плавного руху на шляхах та підвищення безпеки всіх учасників дорожнього руху.

Дмитро Сарниченко

By Дмитро Сарниченко

До роботи у ZaporigNews працював кореспондентом у різних виданнях Запоріжжя. Також маю досвід роботи фотографом. У вільний час захоплююсь подорожами та гірським туризмом. Хобі допомагає знайти натхнення та відновити сили для подальшої роботи у медіа-сфері.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *