У зв’язку зі зростанням популярності соціальних мереж, у Запоріжжі з’явилася нова тривожна тенденція: зловмисники активно використовують схему шахрайства, пропонуючи грошові винагороди за “лайки”.

Кілька користувачів повідомили про отримання приватних повідомлень, в яких їм обіцяли фінансову винагороду за кожен “лайк” під певними публікаціями. Експерти з безпеки в інтернеті попереджають, що це може бути частиною шахрайської кампанії для вибуття особистої інформації чи використання акаунтів для інших шахрайських мет.

Користувачам рекомендується бути обережними і утримуватися від участі в сумнівних програмах або пропозиціях, спрямованих на отримання грошових винагород за соціальні взаємодії в інтернеті.

Кіберполіція насторожує громадян від спокусливих пропозицій легкого заробітку в інтернеті. Аферисти активно пропонують користувачам переглядати короткі відео та виставляти «лайки» під популярними постами в соціальних мережах за обіцянкою грошової винагороди.

Кіберексперти наголошують, що це не лише схема обману, але й може стати джерелом загроз для безпеки особистих даних та акаунтів користувачів. Громадянам рекомендується бути особливо обережними та утримуватися від участі в таких сумнівних пропозиціях.

Наразі однією з поширених шахрайських схем є пропозиція легкого заробітку за перегляд відео-контенту, і аферисти активно розповсюджують відповідні повідомлення у популярних месенджерах.

За зазначенім у повідомленнях алгоритмом потрібно перейти за надісланими посиланнями та взаємодіяти з відео, ставлячи вподобайки в «TikTok» або залишаючи відгуки в «Google-картах».

Експерти попереджають, що такі пропозиції можуть призвести до витоку особистих даних та стати джерелом вірусів або інших загроз для безпеки. Громадянам слід утримуватися від участі в подібних схемах та повідомляти правоохоронні органи про випадки можливого шахрайства.

Щоб увійти в довіру до потенційної жертви, за виконані завдання зловмисники можуть виплачувати від 100 до 500 гривень. У такий спосіб вони не лише намагаються залучити нових учасників до шахрайської схеми, а й збирають цінні особисті дані, включаючи інформацію про банківську картку.

Кіберексперти підкреслюють, що така технологія є небезпечною і може призвести до великих фінансових втрат та компрометації особистої інформації. Громадянам важливо бути пильними та утримуватися від будь-яких сумнівних акцій чи пропозицій в інтернеті, пов’язаних із заробітком чи грошовою винагородою за мінімальний зусилля.

У подальшому аферисти розширюють свою тактику, пропонуючи потенційним жертвам приєднатися до так званої «робочої групи» з обіцянкою значно більшого заробітку. Громадянин отримує завдання оплатити придбання товарів чи послуг, визначених адміністратором групи.

Зазвичай, для першого разу це відносно невелика сума, і аферисти витрачають зусилля на залучення жертв за допомогою шансу отримати виплату на картку після першої оплати – цим способом вони ще більше «втираються» в довіру та намагаються переконати людей у легітимності схеми. Експерти застерігають громадян від подібних пропозицій та рекомендують бути вкрай обачними при будь-яких вимогах оплати за участь у таких групах чи програмах.

Далі адміністратори групи приманюють жертву, пропонуючи придбати неіснуючий товар за значно завищеними цінами. При цьому, аферисти надають фішингові посилання на шахрайські онлайн-магазини, де потерпілому потрібно ввести конфіденційну платіжну інформацію.

У такий спосіб зловмисники не лише шахрайсько отримують кошти за неіснуючий товар, але й отримують доступ до рахунків жертв, привласнюючи їх заощадження. Експерти підкреслюють важливість особливої уваги до безпеки в інтернеті, уникання взаємодії з підозрілими посиланнями та повідомленнями, а також регулярну перевірку стану своїх фінансових рахунків для вчасного виявлення можливих аномалій.

У такий спосіб зловмисники отримують доступ до рахунків жертв та привласнюють їх заощадження. Фахівці кіберполіції застерігають, наголошуючи, що не слід намагатися отримати гроші від шахраїв навіть на перших етапах.

Будь-яке спілкування з аферистами може призвести до виходу особистої інформації, ризику втрати фінансових активів та інших негативних наслідків. Громадянам рекомендується бути вкрай обережними та повідомляти правоохоронні органи про будь-які підозрілі спроби обману чи шахрайства в інтернеті.

Фахівці кіберполіції застерігають, наголошуючи, що не слід намагатися отримати гроші від шахраїв навіть на перших етапах, оскільки будь-яке спілкування з аферистами це ризик втратити заощадження.

Щоб не стати жертвою шахраїв, кіберполіція рекомендує дотримуватися наступних порад:- Надавайте перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням.

  • Не довіряйте пропозиціям незнайомців отримати «легкі» гроші, оскільки це, скоріше за все, шахрайські схеми.
  • Не здійснюйте переказів коштів на невідомі рахунки.
  • Не повідомляйте конфіденційної інформації стороннім, включаючи дані картки, логін і паролі до онлайн-банкінгу тощо.
  • Не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах.
  • Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, оскільки за ними може ховатися фішинговий ресурс.
  • Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту — будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі.
  • Якщо інформацію про банківську картку розголошено, зверніться до банку та заблокуйте картку.
  • Уникайте будь-яких сумнівних ситуацій та негайно повідомляйте правоохоронців про спроби шахрайства в інтернеті.
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *