За незаконну вирубку хвойних насаджень передбачена адміністративна відповідальністьЗа незаконну вирубку хвойних насаджень передбачена адміністративна відповідальність

Уряд Запоріжжя впроваджує адміністративну відповідальність за незаконну вирубку хвойних насаджень. Такий крок спрямований на збереження природного різноманіття та захист лісових ресурсів.

Порушники цього закону стануть об’єктом правового покарання відповідно до законодавства країни. Згідно з інформацією управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради, в рамках заходів з посилення охорони хвойних насаджень у передноворічний період та запобігання самовільним рубкам, міський голова висунув відповідне розпорядження від 14 грудня 2021 року №238р. Ця ініціатива націлена на збереження та ефективне використання лісових ресурсів міста.

Для виявлення та запобігання самовільним вирубкам хвойних насаджень, а також дерев і кущів хвойних порід на території міста, згідно з розпорядженням, активізовані спільні дії районних адміністрацій, інспекції з благоустрою міської ради за підтримки Запорізького районного управління поліції Головуправління Нацполіції в Запорізькій області, Управління патрульної поліції в м. Запоріжжя Департаменту патрульної поліції України, Управління поліції охорони в Запорізькій області, Державної екологічної інспекції Південного округу, Національного заповідника «Хортиця» та філії «Запорізьке лісове господарство» ДП «Ліси України».

Ця спільна ініціатива призначена для ефективного контролю та збереження природних ресурсів міста. Порушення заборони на несанкціоновану рубку хвойних насаджень належно карається штрафом та обов’язковою компенсацією завданих збитків. Громадянам загрожує штраф від 170 до 510 гривень, тоді як для посадових осіб чи фізичних осіб-підприємців штраф може становити від 510 до 850 гривень.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 №559 (зі змінами), розмір компенсації шкоди, спричиненої знищенням чи пошкодженням дерев і чагарників, визначається відповідно до такси. За кожне знищене хвойне дерево передбачено наступні розміри збитків, залежно від діаметра стовбура:

  • до 6 см – 800 грн;
  • від 6,1 см до 10 см – 1152 грн;
  • від 10,1 см до 14 см – 1500 грн;
  • від 14,1 см до 18 см – 1852 грн;
  • від 18,1 см до 22 см – 2200 грн.

Фахівці управління з питань екологічної безпеки закликають запоріжців дбати про навколишнє середовище та виявляти підтримку у збереженні природних ресурсів. У випадку виявлення вандалів, які несанкціоновано вирубують або завдають шкоду хвойним насадженням, прохання повідомляти про це в поліцію та у філію «Запорізьке лісове господарство» ДП «Ліси України» за телефоном: 050-398-58-51. Заїкання таких випадків дозволить вжити відповідних заходів для збереження та відновлення екосистем міста.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *