У міських школах продовжують облаштовувати укриттяУ міських школах продовжують облаштовувати укриття

У зв’язку з посиленням заходів безпеки та врахуванням сучасних викликів, що стоять перед суспільством. Місцева влада Запоріжжя ініціюють новий етап облаштування укриттів в міських школах. Ця ініціатива спрямована на забезпечення додаткової захищеності учнів та персоналу у випадку непередбачуваних ситуацій.

Роботи з облаштування укриттів вже тривають в деяких школах міста. Проект передбачає створення сучасних та комфортабельних приміщень, призначених для тимчасового притулку під час екстремальних ситуацій.

Місцева влада акцентує на тому, що безпека учнів та персоналу завжди є високою пріоритетною задачею. Облаштовані укриття будуть враховувати всі стандарти безпеки та відповідатимуть поточним вимогам, забезпечуючи належний захист у разі потреби.

Очікується, що завершення робіт з облаштування укриттів у міських школах значно покращить загальний рівень готовності до непередбачуваних ситуацій та зробить освітні заклади ще безпечнішими для всіх їхніх учасників.

Учасники урочистого відкриття укриття в школі «Основа» у Вознесенівському районі отримали унікальну можливість особисто оцінити результати масштабної реконструкції, яка тільки що завершилася. Представники батьківської громади активно брали участь у заході, виражаючи велике зацікавлення в забезпеченні максимального рівня безпеки для своїх дітей.

Укриття в школі «Основа» було оновлено з використанням сучасних технологій та врахуванням найвищих стандартів безпеки. Приміщення призначене для надання притулку учням та персоналу в разі необхідності, забезпечуючи не лише функціональність, але й комфорт для користувачів.

Дирекція школи «Основа» в Запоріжжі завершила капітальний ремонт укриття площею 199 кв. м, вартість якого склала майже 1,5 млн грн. Заходи по модернізації укриття були розпочаті у серпні цього року та успішно завершені в листопаді. До фінансування проекту залучили кошти з різних джерел: 900 тис. грн з державної субвенції та 600 тис. грн з місцевого бюджету.

Директорка школи, Алла Любімова, наголосила, що укриття використовувалося для прихистку мешканців міста в період повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зазначено, що в період військових дій школа прийняла близько 400 мешканців, незважаючи на обмеженість умов укриття.

Оновлене укриття розраховане на прихисток 332 осіб та обладнане за сучасними вимогами безпеки. У процесі ремонту в одному з крил укриття був облаштований санвузол, встановлена витяжка, протипожежні двері, замінені вікна та вжиті заходи з реконструкції стін, підлоги та стелі. Також були обладнані два входи та виходи відповідно до норм безпеки.

Після завершення комплексу робіт з модернізації укриття в школі «Основа» в Запоріжжі, тепер його простір поділений на різні зони для забезпечення комфорту та безпеки. Укриття обладнано ігровою зоною для наймолодших учнів, кутком психологічного розвантаження та місцем, де може бути надана перша домедична допомога у випадку необхідності.

Зазначено, що в укритті навчаються 495 учнів від 1 до 9 класу, при цьому 40% з них на даний момент перебувають за межами міста. У контексті загострення безпекової ситуації та потенційної загрози з боку ворожих ракет, таке оновлене та функціональне укриття відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки учнів та мешканців міста.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *