У гімназії міста Запоріжжя завершили капітальний ремонт сховища, спроектованого для забезпечення безпеки учнів та працівників у разі надзвичайних ситуацій.

Сховище, яке вміщує понад 100 квадратних метрів, пройшло повний комплекс ремонтних заходів. Роботи включали в себе відновлення підлоги, стелі та стін, а також заміну дверей та встановлення додаткового виходу. Також була проведена робота зі зміцнення та оновлення системи вентиляції та освітлення.

Згідно з висновками експертів, укриття тепер відповідає всім необхідним нормам безпеки і може використовуватися як для учнів, так і для персоналу гімназії. Зокрема, в ньому облаштовано три безпечні мебльовані кімнати для учнів, медичний пункт та пункт психологічної підтримки.

Ремонт та облаштування укриття взяли на себе більше 1,5 мільйонів гривень, що виділено з державного та місцевого бюджету. Відзначимо, що зусилля команди “зелених будівельників” та міських органів спрямовані на створення безпечних умов для навчання та перебування молодого покоління в умовах можливих небезпечних ситуацій.

Цільова програма розвитку цивільного захисту населення і територій м. Запоріжжя на 2022–2026 роки продовжує реалізовувати свої завдання, забезпечуючи безпеку освітніх закладів у місті. У рамках цієї ініціативи на початку конфлікту та загострення ситуації в Україні, було завершено капітальний ремонт укриття в одній з гімназій Шевченківського району м. Запоріжжя.

Укриття, площею понад 100 квадратних метрів, піддавалося комплексному вдосконаленню, що включало в себе реконструкцію підлоги, стелі та стін, повну заміну комунікацій, встановлення нової системи вентиляції з підігрівом, а також облаштування додаткового входу та санітарної кімнати. Сховище також отримало додаткові заходи безпеки, зокрема, систему «антипаніка» на основному вході та зручні сходинки з перилами.

Вартість проведених робіт належним чином врахована в рамках бюджету програми розвитку цивільного захисту. Ці заходи спрямовані на створення умов для максимальної безпеки населення та забезпечення готовності у разі потреби під час можливих небезпечних ситуацій.

Після завершення капітального ремонту укриття в гімназії №63 м. Запоріжжя, яке реалізовано в рамках Міської цільової програми розвитку цивільного захисту населення і територій, заклад став справжнім зразком комфортного та безпечного місця для укриття під час можливих небезпечних ситуацій.

Секретар міської ради Анатолій Куртєв підкреслив, що завершення капітального ремонту у гімназії №63 – це частина широкомасштабних заходів міста щодо створення безпечних умов для освітніх закладів та населення в цілому.

“Другий рік працюємо над створенням безпечного освітнього середовища, в тому числі й для населення. Це один з об’єктів, який був зроблений у 2023 році. Після перевірки ДСНС було усунено зауваження, зокрема щодо відсутності санітарної кімнати та другого виходу. Зараз школа вже отримала Акт перевірки без зауважень”, – наголосив Анатолій Васюк.

За даними директора гімназії Геннадія Циганова, після ремонту укриття може одночасно розмістити 100 осіб та оснащене необхідними засобами для комфортного перебування. Є локації для перебування дітей, медична та психологічна зони, а також санітарна зона з гарячою водою. У разі відключення електропостачання є генератори, а запаси води, медикаментів і необхідних засобів забезпечують незалежність укриття від зовнішніх умов.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *