За добу в Запоріжжі до органів поліції звернулись 14 осіб із повідомленням про шахрайські дії відносно них.За добу в Запоріжжі до органів поліції звернулись 14 осіб із повідомленням про шахрайські дії відносно них.

За добу в Запоріжжі до органів поліції звернулись 14 осіб із повідомленням про шахрайські дії відносно них. У поліції зазначають, від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну попит на оренду нерухомості значно підвищився. Відповідно статистика правопорушень, пов’язаних з цією сферою, зросла у кілька разів.

Найчастіше шахраї вводять в оману охочих орендувати житло: розміщують фіктивні оголошення, здають квартири одразу кільком орендарям або використовують різні кримінальні схеми, пов’язані з авансовим платежем (завдатком). Після чого «власники» неіснуючих квартир просто зникають з грошима.

Поліція закликає мешканців бути особливо уважними та перевіряти всю інформацію про об’єкти оренди. Рекомендується уникати оплати передоплати без належних гарантій та перевіряти легітимність оголошень перед здійсненням будь-яких транзакцій. У випадку виявлення підозрілих ситуацій слід негайно повідомляти поліцію для подальшого розслідування та запобігання подібним шахрайствам.

Жителька Запоріжжя натрапила на спокусливу пропозицію під час пошуку житла на одному із сайтів оголошень. Сподіваючись, що знайшла бажаний варіант за доступною ціною, не гаючи часу, зателефонувала за вказаним номером. Власник житла повідомив, що низька орендна ціна пов’язана з переїздом сім’ї до іншого міста. Оскільки вони хочуть зберегти своє майно та підшукують порядну людину для проживання. Подібну схему зловмисники часто використовують, аби створити образ доброзичливих людей та увійти у довіру.

У цьому випадку власник вимагає передоплату за кілька місяців або навіть за весь період оренди, обговорюючи нестандартні умови. Однак, при зустрічі з попереднім “орендодавцем”, виявляється, що житло не належить йому, і він намагається шахрайським шляхом отримати гроші від охочих орендувати житло.

Це спрацювало, і жінка вирішила домовитись про огляд квартири. У відповідь почула: «Претендентів безліч, тому огляд можливий лише через декілька днів. Та я можу поступитися, якщо ви доведете серйозність своїх намірів — надішлете завдаток. Подумайте».

Обмеження у часі насторожило жінку, але в душі вона хотіла вірити — це її шанс. Коли вже готова була перевести завдаток на наданий рахунок, їй перетелефонував «власник» та наполегливим тоном вже почав вимагати аванс. Тоді жінка і запідозрила обман.

На превеликий жаль, більшість людей не усвідомлює тонкощів таких схем і потрапляє на «гачок» аферистів. Тому якщо ви або ваші близькі все ж таки стали заручниками шахрайських дій – негайно повідомляйте за номером 102 або звертайтесь до найближчого відділення поліції.

Нагадуємо, що провірка достовірності та обговорення всіх деталей оренди краще проводити особисто, уникати передоплат та завдатків до остаточної узгодженості умов.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *