У центрі Запоріжжя вандали пошкодили скульптуруУ центрі Запоріжжя вандали пошкодили скульптуру

В Запоріжжі на бульварі Шевченка вандали розбили одну із скульптурних композицій, що прикрашала центр міста. Наразі на місці подій працює поліція, збираючи докази та вивчаючи записи відеоспостереження.

На бульварі Шевченка, скульптурна композиція “Вчителька” зазнала серйозних пошкоджень. Представники районної адміністрації Запорізької міської ради по Вознесенівському району швидко відреагували на подію та вже розпочали ремонтні роботи.

Скульптурна композиція “Вчителька” разом із іншими об’єктами, такими як пам’ятник Сталевару, стала не тільки частиною художнього ландшафту бульвару Шевченка, але й символом історії міста. Вперше вони з’явилися на цьому бульварі в 2014 році, втілюючи образи знакових персонажів з українських фільмів, зокрема “Весна на Зарічній вулиці”.

На жаль, протягом років ці скульптури стали об’єктом неправомірних втручань. Один із прикладів — минулого літа очі вчительки були фарбовані у світло-зелений колір, що створило неприємне враження. Крім того, під час повномасштабної війни пам’ятник Сталевару був захищений мішками з піском у дерев’яному каркасі, щоб уникнути можливої ​​вибухової загрози.

На даний момент скульптурна композиція “Вчителька” на бульварі Шевченка вже відновлена після акту вандалізму. За фотографіями, розміщеними на сторінці Вознесенівської райадміністрації, видно, що роботи з реконструкції були проведені швидко, навіть до початку снігопадів.

Однак це не перший раз, коли цю скульптуру пошкоджують, і місцева влада закликає мешканців берегти та поважати мистецтво в місті. Цей епізод також відзначився тим, що до образу вчительки був доданий креативний елемент — сніговик-учень за партою, що, ймовірно, є спробою відновлення гармонії та гумору після поганого вчинку вандалів.

Місцева влада виражає обурення вчиненим та закликає мешканців міста до більшого поваги до творчих та історичних об’єктів. Подібні акти вандалізму не лише завдають шкоди культурному надбанню міста, але й підкреслюють необхідність вдосконалення заходів з охорони та збереження пам’яток мистецтва.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *