МАГАТЕ зафіксувало вибухи біля ЗАЕСМАГАТЕ зафіксувало вибухи біля ЗАЕС

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило про зафіксування вибухів у районі Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС).

Згідно з повідомленням, причиною вибухів стали технічні несправності у поблизькому віді станції об’єкті. Реагуючи на інцидент, екіпажі аварійно-рятувальних служб ДСНС оперативно врегулювали ситуацію та припинили подальше поширення загрози.

Авторитетні представники МАГАТЕ запевнили громадськість, що наразі стан безпеки на атомній електростанції відновлено, і подальша робота у цьому напрямку ведеться у режимі посиленого контролю та моніторингу.

Представники МАГАТЕ додали, що причиною цих вибухів можуть бути технічні аномалії або неполадки в обладнанні, але остаточні причини ще встановлюються. У зв’язку з цим виникає загроза для безпеки на станції та населення навколо неї. Представники МАГАТЕ вже взялися за розслідування цього інциденту та призначили спеціальну комісію для вивчення обставин вибухів.

Згідно з повідомленням від ЗАЕС, вибухи, які сталися на майданчику, не призвели до пошкоджень на станції та не викликали загрози для населення чи працівників електростанції. Зазначається, що один із вибухів був частиною польових навчань, які проводилися без обстрілу та будь-яких пошкоджень інфраструктури станції. На щастя, в результаті події ніхто не постраждав.

Генеральний директор МАГАТЕ, Рафаель Гроссі, висловив стурбованість щодо ситуації на Запорізькій атомній електростанції та закликав усі сторони дотримуватися п’яти конкретних принципів захисту ЗАЕС. Він підкреслив, що будь-які бойові дії поблизу атомних об’єктів можуть становити серйозну загрозу ядерній безпеці та безпеці загалом.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *