Відреставрований історичний квартал в Запоріжжі оснащено елементами сучасної системи «smart-home»Відреставрований історичний квартал в Запоріжжі оснащено елементами сучасної системи «smart-home»

Завдяки підтримки ПАТ “Запоріжсталь” стала можливою реставрація 15-під’їздного будинку кварталу на проспекті Соборному 151. Цей будинок став символом незламності та відродження для мешканців Запоріжжя.

Проект відновлення будинку у Запоріжжі передбачає не лише відбудову пошкоджених частин, але й модернізацію і покращення житлових умов для мешканців. Крім того, реставрація цього об’єкту є частиною загальної програми відновлення житлового фонду в районах, які постраждали від воєнних дій.

Цей проект став важливим кроком у процесі загоєння “ран” війни та відновлення життя у Запоріжжі. Він символізує волю та наполегливість містян у відновленні своєї рідної землі та підтверджує важливість спільних зусиль держави, громади та бізнесу в процесі відбудови та розвитку міста.

Завдяки відновленню квартир та систем електропостачання, 160 квартир було підключено до електричної мережі. Для забезпечення безпеки мешканців було замінено застарілі та пошкоджені електромережі в під’їздах. Ремонтні роботи включали установку 1000 метрів лотків, 90 щитків та 12 ввідних шкафів.

Цей квартал має історичну та культурну значимість для міста, тому відновлення його інфраструктури є важливим кроком у процесі відновлення життя після війни. Попередні спроби мешканців створити ОСББ для самостійного відновлення комунікацій були невдалими, але тепер ремонтні роботи здійснюються на балансі міста, що сприяє ефективному відновленню інфраструктури кварталу.

Після відновлення квартир та підключення до електромережі виявлено проблеми з електрикою, які виникли як наслідок військових дій. Стара проводка, яка і до обстрілу вже була небезпечною, після вибуху ще більше пошкодилася і не витримувала навантаження.

В результаті було прийнято рішення замінити понад 2000 метрів кабелю. Ця реконструкція електромережі є важливою частиною процесу відновлення кварталу, оскільки забезпечує безпечну та надійну електропостачання для мешканців. Заміна старої проводки є необхідним заходом для забезпечення комфортного та безпечного життя у відновленому кварталі.

Нині будівельники завершують ремонти в 15-ти під’їздах кварталу, спрямовані на повну відновлення житлових приміщень після пошкоджень від ворожих ударів. На ремонти під’їздів вже використано 47 тонн штукатурки та 22 тонни декоративних будматеріалів, які відтворюють автентичний історичний стиль кварталу.

За словами директора КП “Управління капітального будівництва”, Олександра Андреєва, початково планувалося, що роботи з оновлення електромережі будуть проводитися лише на зруйнованій секції кварталу. Однак внаслідок детального обстеження об’єкту відбудови та реорганізації процесів, обсяг цих робіт збільшився на 70%. Загалом обсяг робіт після перегляду об’єкту зрос на 30%.

Це рішення було прийняте для забезпечення безпеки та надійності електромережі в усьому кварталі, оскільки виявлені проблеми з електрикою можуть становити загрозу для мешканців. Розширений обсяг робіт дозволить забезпечити стабільне та безпечне електропостачання для всього житлового комплексу.

З метою збереження старовинної архітектури, сходи в будинку залишаються автентичними, але пройшли реставрацію та очищення від наслідків удару. Проведено заміну перил, встановлено тамбурні та нові вхідні двері в під’їздах, а також встановлено нові пластикові вікна. Всі ці заходи спрямовані на створення комфортних умов для мешканців та відновлення історичного обліку кварталу.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *