У Мережі з'явилась інформація про можливий підрив греблі ДніпроГЕС: в Укргідроенерго розповіли, що там відбуваєтьсяУ Мережі з'явилась інформація про можливий підрив греблі ДніпроГЕС: в Укргідроенерго розповіли, що там відбувається

З поширенням інформації в мережі про можливий підрив греблі ДніпроГЕС, компанія Укргідроенерго надала заяву, роз’яснюючи поточну ситуацію.

За їхніми словами, наразі на станції відбувається робота щодо усунення надзвичайної ситуації. Попередні звіти вказують на пожежу, але компанія стверджує, що загрози прориву греблі немає і ситуація на станції перебуває під контролем.

Попри це, вжито заходів щодо повного обмеження руху по автодорожньому переїзду греблі для забезпечення безпеки. Докладніша інформація про причини та обставини інциденту поки не надана.

За інформацією, що поширилась мережею, відзначається можливий підрив греблі ДніпроГЕС і загроза затоплення населених пунктів, що розташовані по долині річки нижче від греблі. Хоча відбулося влучання ракет по греблі, вона залишається стійкою і не постраждала.

Зауважимо, що під час будівництва греблі враховувалась можлива небезпека та був застосований велетенський запас міцності, що забезпечує її стійкість навіть при влучанні ракет.

Також варто відзначити, що обстріл греблі ДніпроГЕС був лише частиною серії ракетних ударів, які наніс ворожий агресор цього ранку по Запоріжжю. Загалом було випущено 12 ракет, з яких дві влучили прямим попаданням у ДніпроГЕС.

Ця ситуація викликала серйозне хвилювання серед місцевого населення, оскільки створила загрозу можливого підтоплення великої території нижче по Дніпру після потенційної руйнації греблі.

Також важливо відзначити, що в деяких соціальних мережах з’явилася інформація щодо можливих наслідків прориву дамби Дніпровської ГЕС. Зазначається, що у разі прориву дамби підйом рівня води в деяких місцях зони катастрофічного затоплення може досягти висоти від 8 до 12 метрів і залишатися на такому рівні протягом 4-7 годин, після чого рівень води спадатиме протягом 3-4 діб. Ця ситуація порівнюється з висотою 4-5 поверхів будівлі.

Згідно із висновками експертів Укргідроенерго, гребля Дніпровської гідроелектростанції витримала удар. Вони наголосили, що ця споруда має значний запас міцності, який дозволяє їй витримати навіть прямий тактичний ядерний удар.

Проте ГЕС-2, що є частиною комплексу ДніпроГЕС, була вийнята з ладу внаслідок обстрілу та зазнала значних пошкоджень. Спеціалісти продовжують вивчати стан і можливі наслідки цього інциденту.

Зараз на станції працюють надзвичайники та енергетики. Спеціалісти оцінюють характер і масштаби пошкоджень.

“Нелюди не заспокоїлись, зруйнувавши Каховську ГЕС, і тепер намагаються створити нову екологічну катастрофу, цинічно вдаривши по гідроспорудах ДніпроГЕС та греблі”, — прокоментували в “Укргідроенерго”.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *