У Запоріжжі з'явилися полиці з українськими книжкамиУ Запоріжжі з'явилися полиці з українськими книжками

У Запоріжжі у пунктах незламності з’явилися полиці, на яких розміщені українські книжки. Ця ініціатива спрямована на підтримку української культури, мови та національної ідентичності серед мешканців міста.

Полиці з книгами встановлені на головних вулицях та в обласних установах, щоб кожен міг знайти щось цікаве для себе у світі української літератури. Ця ініціатива здобула популярність серед місцевого населення та сприяє поширенню української культури та мови.

Проєкт «Читальня» в Запорізькій області отримав стартовий запуск завдяки співпраці з громадською організацією «Вивеземо!». Координатори проєкту успішно розмістили полиці з українськими книгами та настільними іграми у 20 ключових локаціях.

Ініціатива спрямована на популяризацію читання серед дорослих та дітей, а також на створення комфортних просторів для відпочинку та розваг. Цей крок сприятиме підтримці української культури та мови, а також сприятиме підвищенню інтелектуального рівню суспільства населення регіону.

Організатори проєкту підкреслюють, що формування списків книг та ігор було результатом комплексного підходу. Вони врахували рекомендації та рейтинги партнерів, зокрема проєкту «Барабука», а також отримані запити від бібліотек та аналіз топ продажів на книжкових сайтах. Щодо настільних ігор, список був складений на основі порад видавців цих ігор.

Організатори вірять, що новий проєкт стане додатковою підтримкою для громад. Враховуючи те, що в межах повномасштабного вторгнення місцеві бібліотеки отримували поповнення виключно завдяки волонтерам, проєкт «Читальня» підсилить роботу цих закладів. Завдяки новому наповненню пунктів незламності, вони стануть не лише місцями для читання та гри, а й центрами культурних подій та спілкування.

У Lviv BookForum пояснили, що назва проєкту “Читальня” відображає символіку історичних читалень товариства «Просвіта», чиїм розквітом були 20–30-ті роки минулого століття на заході України.

Вони вважають, що через 100 років після того часу, “Читальні” повертаються як символ культурного опору та розвитку, не зважаючи на російську повномасштабну агресію та постійні обстріли.

Усього 131 пункт незламності в п’яти областях (Запорізькій, Київській, Миколаївській, Херсонській та Харківській) отримали свої полиці з книгами й настільними іграми, що дозволить мешканцям цих регіонів мати доступ до культурних та освітніх ресурсів прямо у місцях проживання.

Список громад, де встановили полиці «Читальні». Джерело: Lviv BookForum
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *