РФ не допускає експертів МАГАТЕ до перевірки інформації про російську техніку на ЗАЕСРФ не допускає експертів МАГАТЕ до перевірки інформації про російську техніку на ЗАЕС

Російська Федерація заборонила в’їзд експертам МАГАТЕ на територію зони Запорізькій атомній електростанції. Це викликало серйозне занепокоєння та викликало хвилю обурення серед міжнародних спостерігачів.

За інформацією, отриманою від представників МАГАТЕ, експерти мали провести перевірку інформації щодо технічного стану та експлуатаційної безпеки російської техніки на ЗАЕС. Однак, Російська Федерація не дозволила їм в’їхати на територію, посилаючись на різні формальні вимоги та обставини.

Цей крок РФ спричинив обурення серед міжнародних спостерігачів, які закликали до негайного врегулювання ситуації та надання експертам МАГАТЕ доступу до необхідних об’єктів для проведення необхідних перевірок і аналізів.

За даними пресслужби МАГАТЕ, російські військові не забезпечили належного та своєчасного доступу експертам агентства до всіх необхідних зон на Запорізькій АЕС для оцінки ядерної безпеки та безпеки взагалі. Зокрема, експерти не мають доступу до деяких частин турбінних залів, ізолювальних воріт водойми-охолоджувача та інших ключових об’єктів станції.

Ця ситуація підкреслює необхідність негайного та безперешкодного доступу для міжнародних експертів до об’єктів атомної енергетики в Україні з метою забезпечення безпеки та прозорості в цій сфері.

Неприпустимо, щоб дії, спрямовані на заборону доступу до об’єктів ядерної енергетики, створювали загрозу для безпеки та викликали невизначеність у відносинах міжнародної спільноти щодо ситуації в Україні.

МАГАТЕ повідомило про отримання інформації з соціальних мереж і зображень, які свідчать про присутність військової техніки в одному з турбінних залів ЗАЕС. Раніше гендиректор станції також надсилав звіти про наявність цивільних автомобілів у турбінних залах ЗАЕС.

Пресслужба МАГАТЕ також повідомила про те, що на території Запорізької АЕС спостерігаються вибухи та постріли зі стрілецької зброї, які чути на різних відстанях від станції. Незважаючи на ці обставини, експерти МАГАТЕ продовжують виконувати свої обов’язки і здійснюють регулярні обходи майданчика атомної електростанції.

Попри зазначені складнощі, команда МАГАТЕ не виявила проблем, пов’язаних з ядерною безпекою, під час огляду минулого тижня. Проте зауважено, що деякі ремонтні роботи на системі безпеки енергоблока №1 ще не розпочалися після їхнього перенесення минулого тижня.

Також на ЗАЕС розпочали осушення одного зі спринклерних басейнів з метою його очищення, що є плановою процедурою. Після цього заплановане очищення іншого спринклерного басейну, що входить у екологічний контроль та регулярний графік технічного обслуговування та підтримки безпеки на атомній електростанції.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *