Виплати за зруйноване житлоВиплати за зруйноване житло

У Запоріжжі розпочато процес виплат компенсацій за зруйноване житло та майно, завдане під час військових дій.

За інформацією місцевої влади, допомогу можуть отримати громадяни, які мають документально підтверджені втрати внаслідок війни. Серед потенційних отримувачів допомоги — мешканці, чиє майно було пошкоджене або знищене у зоні бойових дій.

Зможуть отримати допомогу особи, які мають підтвердження власності на пошкоджене чи знищене житло, а також особи, що отримали офіційний статус біженця або переселенця (ВПО). Процедура виплати компенсацій передбачає подання заяви та документів, що підтверджують обставини та масштаби збитків.

Активно працює над забезпеченням простого доступу до допомоги для всіх, хто постраждав внаслідок військових дій місцева влада. Процес виплат компенсацій проводиться відповідно до чітко визначених процедур та критеріїв, з метою максимальної підтримки громадян, які зазнали збитків у зоні конфлікту.

Окрім виплат компенсацій за зруйноване житло, місцеві жителі мають можливість скористатися двома міськими програмами, які надають додаткову допомогу. Перша програма передбачає надання фінансової підтримки для відновлення пошкоджених або знищених житлових будівель. Ця підтримка має на меті сприяти швидкому відновленню інфраструктури та полегшити перебіг життя постраждалим.

Друга програма орієнтована на надання соціальних послуг та підтримку для громадян, які постраждали внаслідок військових дій. Ця програма спрямована на забезпечення доступу до медичної допомоги, психологічної підтримки, а також надання соціальних послуг, що сприятимуть адаптації та реінтеграції постраждалих осіб в суспільство.

Для отримання державної допомоги запоріжцям необхідно оформити статус ВПО (віднесення до постраждалих від війни) через мобільний додаток “Дія” або шляхом звернення до міських ЦНАП. Після отримання цього статусу можна подати заяву на отримання щомісячної допомоги за зруйноване житло.

Розмір виплат складає 3000 гривень на місяць для дітей та осіб з інвалідністю, а також 2000 гривень для інших категорій громадян. Ці кошти призначаються для забезпечення мінімальних життєвих потреб та допомоги постраждалим у відновленні житлових умов після військових подій.

За другою програмою, яка призначена для пільгових категорій населення в Запоріжжі, надається одноразова грошова допомога у розмірі 15 тисяч гривень на зруйноване житло. Ця програма спрямована на допомогу громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують невідкладної підтримки для відновлення своїх житлових умов.

Для отримання цієї допомоги звертайтеся до відповідних міських органів або служб, які надають соціальні послуги. Важливо мати на увазі, що ця програма адресована конкретним категоріям громадян і призначена для надання тимчасової фінансової допомоги в умовах надзвичайних обставин, пов’язаних з руйнуванням або втратою житла у результаті військових подій. Також до отримання цієї допомоги можуть претендувати такі пільгові категорії:

  • Особи з інвалідністю та особи з інвалідністю з дитинства, які перебувають у складних життєвих обставинах і зазнали втрат через зруйноване житло.
  • Родини, які виховують дітей з інвалідністю, і потребують фінансової допомоги для відновлення своїх житлових умов.
  • Багатодітні родини, які зазнали втрат у результаті зруйнованого житла та потребують тимчасової підтримки для відновлення своїх житлових умов.
  • Отримувачі житлових субсидій або пільг на оплату житлово-комунальних послуг, які пережили втрати через зруйноване житло та потребують фінансової допомоги для відновлення житлових умов.

Таким чином, для отримання допомоги від першої програми, особа повинна мати реєстрацію в Запоріжжі або бути власником або співвласником пошкодженого житла, яке є непридатним для проживання внаслідок руйнувань або знищень.

У другій програмі можуть брати участь також власники або співвласники пошкодженого житла, але вона охоплює не лише повністю зруйновані будівлі, а й ті, що зазнали навіть незначних ушкоджень.

Ці дві програми спрямовані на надання соціальної допомоги постраждалим внаслідок руйнувань житла та допомагають відновити житлові умови для мешканців, які постраждали через негоду, стихійні лиха або інші непередбачені обставини.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *