У Запоріжжі аудитори встановили порушення в роботі автодорожнього підприємства на 26 мільйонів гривеньУ Запоріжжі аудитори встановили порушення в роботі автодорожнього підприємства на 26 мільйонів гривень

Аудитори, що проводили перевірку фінансової діяльності автодорожнього підприємства у місті Запоріжжі, виявили серйозні порушення, що призвели до збитків у розмірі 26 мільйонів гривень.

За результатами аудиту встановлено низку недоліків у фінансовому управлінні підприємства, включаючи неякісне ведення обліку, неправомірне використання фінансових ресурсів та інші порушення.

Які порушення було виявлено?

Серед основних виявлених проблем були недостатність контролю за витратами, невідповідність фінансових документів законодавчим вимогам, а також непрозорість у розподілі фінансових коштів.

Відповідальні посадові особи автодорожнього підприємства будуть притягнуті до відшкодування завданих збитків та понесення відповідальності за порушення фінансових правил. Місцева влада обіцяє вжити необхідних заходів для виправлення ситуації та запобігання подібним порушенням у майбутньому.

Фахівці Держаудитслужби в ході проведення перевірки державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» встановили ряд фактів неефективного використання фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 26,2 млн гривень.

Серед виявлених порушень були недостатність контролю за витратами, нецільове використання коштів, порушення у веденні фінансового обліку та інші недоліки. Ці висновки свідчать про системні проблеми у фінансовому управлінні підприємством, які потребують негайного врегулювання та вжиття відповідних заходів для запобігання подібним ситуаціям у майбутньому.

Аудитори зазначають про те, що зафіксовані випадки, коли продовжували розробляти проєкти ремонту доріг, які опинилися на тимчасово окупованій території. Так, у березні 2022 року продовжено договір на виконання проєктних робіт щодо ремонту дороги Роздол-Кохане і у жовтні 2022 року сплачено 4,1 млн грн за ці роботи.

Але зрозуміло, що за теперішніх обставин про фактичне виконання цього ремонту мова не йде. Такі дії є порушенням правил та можуть веде до масштабних фінансових втрат та негативно впливати на якість і ефективність діяльності підприємства.

Аудитори також звернули пильну увагу на те, що іноді фактичні будівельні ремонтні роботи не відповідали проєкту. Приміром, контрольним обстеженням проведеного 2 роки тому ремонту автомобільної дороги Лукашеве-Володимирівське з’ясовано, що на половині дороги зроблений лише вирівнюючий шар асфальтобетонної суміші вартістю 5 млн грн, поверх якого верхній шар покриття нанести «забули».

На сьогодні зафіксовано поступове руйнування влаштованого вирівнюючого шару асфальтобетонного покриття, що сталося в результаті неякісного виконання ремонтних робіт на дорожній інфраструктурі.

В ході ремонту автомобільної дороги Запоріжжя-Біленьке підрядником було нанесено вирівнюючий шар у 2 рази тонший, ніж визначено проєктом. Це порушення не лише призвело до зайвої оплати за невиконані роботи на суму 3 мільйона гривень, але й створило передумови для подальшого руйнування дорожнього покриття.

Виникло також питання, за що 9-ти підрядним організаціям відшкодовано вартість заготівельно-складських витрат в ціні матеріалу «Суміші асфальтобетонні гарячі та теплі» на загальну суму 8,9 млн гривень. «За технологією такий матеріал транспортується і улаштовується в гарячому стані та не може зберігатися на складах.

Ревізори зазначають про те, що надали пропозиції, які дозволять покращити фінансово-господарську діяльність підприємства та у підсумку стан дорожньої інфраструктури області. Тільки завдяки системним змінам у діяльності підприємства можна забезпечити ефективне та раціональне використання бюджетних коштів та покращити якість дорожнього покриття для мешканців області.

Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *