Запоріжців закликають створювати ОСББЗапоріжців закликають створювати ОСББ

В умовах воєнного стану в місті продовжується процес створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

У умовах воєнного стану, який наразі переживає місто, процес створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в Запоріжжі продовжується активно. Нові ініціативні групи, що працюють над створенням ОСББ (Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків), систематично звертаються за консультацією до фахівців департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради. Це стосується не лише питань створення ОСББ, але й фінансово-господарської діяльності об’єднань та інших аспектів, пов’язаних з подальшою діяльністю об’єднань.

Запоріжців закликають створювати ОСББ / Джерело: zp.gov.ua

У минулий рік співвласники будинків в середньому створювали 5 ОСББ на місяць. Час, необхідний для створення ОСББ, зазвичай складає близько одного місяця, але він залежить від активності ініціативної групи та співвласників будинку. Важливим вимогам є наявність ініціативної групи, яка складається не менше як з трьох власників квартир або нежитлових приміщень.

Створення ОСББ приносить співвласникам численні переваги:

 • Можливість спільного прийняття рішень щодо управління будинком.
 • Контроль над використанням коштів та якістю наданих послуг.
 • Прийняття рішень про реконструкцію та ремонт будинку.
 • Доступ до коштів для проведення капітального ремонту.
 • Вибір постачальника житлово-комунальних послуг.
 • Можливість самостійного управління будинком та встановлення розміру внесків на утримання будинку та прибудинкової території.
 • Економія коштів завдяки неприбутковому статусу об’єднання.
 • Ефективне управління спільним майном.
 • Отримання додаткових фінансових ресурсів через господарську діяльність (встановлення сервітутів, здача в оренду допоміжних приміщень).
 • Доступ до кредитів та грантів для проведення ремонту та модернізації будинку, а також можливість впровадження енергоефективних заходів.
 • Участь у місцевих бюджетних програмах.
 • Організація активностей для дітей та мешканців будинку.

Мешканці міста можуть отримати консультації з питань створення ОСББ у спеціалістів департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради, які знаходяться за адресою:

вул. Незалежної України, 46А, каб. 1. Зв’язатися з ними можна за номером телефону 224-22-67 у робочі дні з 9:00 до 16:00.

Джерело: Запорізька міська рада

Антон Ревуцький

By Антон Ревуцький

Запорізький журналіст-кореспондент. Народився і виріс у Запоріжжі, де відразу ж виявив пильний інтерес до подій у своєму рідному місті. Обіймав посаду кореспондента в одному з провідних медіа-видань Запоріжжя, де активно висвітлював найактуальніші події, від політичних розворотів і суспільних ініціатив до культурних заходів та спортивних досягнень міста. Завжди ставив свою роботу з великою відданістю, прагнучи надати читачам об'єктивну та цікаву інформацію.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *