14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Сьогодні, 14 листопада, світ відзначає день боротьби з цукровим діабетом. В Україні за минулий рік кількість випадків захворювання на «цукровий діабет» зросла на 41 266 випадків.

Міністерство охорони здоров’я продовжує активно розвивати механізми виявлення обох типів цукрового діабету та запроваджує нові підходи до профілактики та лікування. Особлива увага приділяється роботі з підтримки осіб, які вже мають цей діагноз.

Експерти відзначають, що рання діагностика та своєчасне лікування можуть суттєво полегшити хід захворювання та зменшити його негативний вплив на якість життя пацієнтів. Важливим компонентом боротьби з цукровим діабетом залишається підвищення обізнаності громадськості щодо факторів ризику та засобів запобігання цій серйозній хворобі.

Українці мають можливість отримувати необхідні ліки для лікування цукрового діабету завдяки програмі “Доступні ліки”, яка включає в себе аж 72 види препаратів інсуліну. Протягом 2023 року лікарі виписали вражаючу кількість рецептів на інсуліни – 1 111 575, із яких погашено 1 057 848.

Національна служба здоров’я України виплачує аптекам понад 1,5 мільярда гривень за інсуліни, виписані в рамках цієї програми, і забезпечує доступність цих ліків для громадян. А з початку жовтня цього року пацієнти, які стикаються з цукровим діабетом І типу, мають можливість отримати тест-смужки для глюкометрів безоплатно або за невелику доплату, залежно від вибору з 23-ьох брендів.

Такі заходи спрямовані на полегшення фінансового тягаря для пацієнтів і забезпечення їх необхідними медичними засобами.

С початку діі програми, таких рецептів було виписано вже понад 3300 на тест-смужки.

Для пацієнтів із діагнозом “цукровий діабет” в Україні надаються медичні послуги у рамках Програми медичних гарантій, спрямованих на забезпечення комплексної та безоплатної медичної допомоги. Серед цих послуг важливе місце займають:

  1. Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою: Цей аналіз дозволяє визначити загальний стан організму та виявити можливі патології, що можуть виникнути у пацієнті з цукровим діабетом.
  2. Перевірка рівня глюкози в крові: Регулярна перевірка цього параметра є важливою частиною управління цукровим діабетом, дозволяючи вчасно коригувати лікування.
  3. Перевірка загального рівня холестерину: Контроль за рівнем холестерину є ключовим для уникнення ускладнень та збереження серцево-судинного здоров’я у пацієнтів із цукровим діабетом.

Такі заходи дозволяють забезпечити пацієнтів необхідними медичними засобами для ефективного контролю та лікування цукрового діабету, зменшуючи фінансовий та медичний тиск на хворих.

Фото: life.pravda.com.ua
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *