Обладнання з ШІ для діагностування ракуОбладнання з ШІ для діагностування раку

Україна отримала передове обладнання для діагностики раку, оснащене інтегрованим штучним інтелектом (ШІ). Ця інноваційна технологія поліпшить точність та ефективність виявлення онкологічних захворювань.

Система використовує найновіші методи обробки зображень та аналізу даних, щоб допомогти лікарям рано виявляти ознаки раку. Інтегрований ШІ взаємодіє з великим обсягом медичних даних, враховуючи попередній історії хвороб, генетичні фактори та інші важливі параметри.

Однією з ключових переваг нового обладнання є здатність працювати в режимі реального часу, надаючи лікарям можливість отримувати швидкі та точні результати. Інтелектуальна система також може автоматично адаптуватися до змін у клінічних протоколах та оновлюватися відповідно до останніх медичних досліджень.

Планується, що протягом наступних п’яти років подібне обладнання буде встановлене у медичних закладах усіх областей України, а також у ветеринарних клініках. На першому етапі планують встановити 10 цифрових сканерів, а також провести навчання для 30 спеціалістів. Це ініціатива важлива для покращення медичної інфраструктури та надання сучасних можливостей для діагностики та лікування пацієнтів у всіх регіонах країни, сприяючи розвитку сучасної медицини в Україні.

Вартість одного сканера з усією необхідною інфраструктурою оцінюється приблизно в 7,5 мільйонів гривень. З метою забезпечення фінансування для придбання цих важливих медичних пристроїв, “Міжнародний фонд медичних інновацій” розпочав збір коштів. Усі охочі можуть підтримати цю ініціативу, зробивши свій внесок за наданою ініціативою. Отримані завдяки благодійним внескам перші два цифрові сканери вже знаходяться в Україні та готуються до встановлення.

За ініціативою меценатів ці передові апарати будуть використовуватися у “провідних лікувально-діагностичних закладах”, зокрема, на кафедрі патологічної анатомії Національного медичного університету України.

За статистикою Національного канцер-реєстру України, щорічно близько 140 тисяч українців отримують діагноз “рак”, і 45% з них, на жаль, вмирають.

Впровадження нових цифрових сканерів, сприяючи швидкій та точній діагностиці, може значно збільшити шанси на успішне лікування та врятувати тисячі житті.

Пожертвування на цю справу стане важливим кроком у покращенні медичної інфраструктури та підтримці тих, хто потребує ефективного лікування ракових захворювань в Україні.

Фото: pravda.com
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *