У Запоріжжі впроваджено заходи з планової дератизації з метою контролю та зменшення популяції гризунів у місті.У Запоріжжі впроваджено заходи з планової дератизації з метою контролю та зменшення популяції гризунів у місті.У Запоріжжі впроваджено заходи з планової дератизації з метою контролю та зменшення популяції гризунів у місті.

У Запоріжжі впроваджено заходи з планової дератизації з метою контролю та зменшення популяції гризунів.

Місцева влада активно співпрацюють з відповідними службами та експертами з боротьби зі шкідниками. Планова дератизація – це важливий етап у забезпеченні громадського здоров’я та комфортного проживання населення. Місцеві органи влади продовжують вживати заходів для попередження поширення інфекційних захворювань та забезпечення безпеки життєдіяльності міста.

У процесі планової дератизації у Запоріжжі спеціалісти використовують спеціальні брикети рожевого кольору, які розкладають безпосередньо в норах гризунів та покривають землею для захисту від можливого споживання іншими тваринами. Ці брикети містять парафін, що надає їм стійкість до впливу вологи та забезпечує ефективність протягом тривалого періоду.

Отрута, яку містять ці брикети, починає впливати на щурів приблизно через 4 дні після того, як вони її споживають. Цей часовий інтервал дозволяє забезпечити максимальну ефективність дії препарату та зменшити можливість розповсюдження гризунів.

Проблема гризунів є сезонною, тому проведення дератизації відбувається раз на рік на відкритих територіях та двічі на рік у приміщеннях. Цей підхід дозволяє контролювати популяцію гризунів та забезпечити стабільний рівень санітарії в місті.

Заявки на виконання робіт з дератизації у Запоріжжі формують райадміністрації, приймаючи їх як безпосередньо від мешканців, так і через контакт-центр. Додатково спеціалісти районних адміністрацій та департаменту проводять обстеження територій для виявлення гризунів і формують заявки та локації, де будуть проводитись відповідні роботи.

Роботи на внутрішньоквартальних територіях та біля під’їздів будинків довірено керуючим компаніям, які відповідають за утримання цих об’єктів. Водночас комунальники беруть на себе відповідальність за проведення дератизації на відкритих територіях, таких як парки, сквери та безхазяйні ділянки.

Фото: zp.gov.ua
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *