Запоріжцям нагадали, як уникнути укусів собакЗапоріжцям нагадали, як уникнути укусів собак

Запоріжцям надано пам’ятку з порадами, як уникнути укусів собак. Ініціатива призначена для підвищення обізнаності мешканців щодо безпечного спілкування з чотирилапими друзями та забезпечення безпеки в публічних місцях.

У рамках ініціативи “Єдине здоров’я”, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів взяла участь у конференції “Співпрацюй, навчайся, ліквідуй!” з проблеми сказу в Україні. Разом із ВООЗ, Держпродспоживслужбою, МОЗ, ЦГЗ, FAO та WOAH, за підтримки Уряду Німеччини, були розроблені інформаційні матеріали, наголошуючи на важливості профілактики укусів собаки як ефективнішого заходу порівняно з лікуванням. Мешканцям Запоріжжя надано засоби для підвищення свідомості та зменшення ризиків пов’язаних із сказом для тварин та людей.

Тому важливо уникати непередбачених ситуацій, де собака може відчути стрес чи небезпеку. Наголошується, що надмірна близькість до невідомих тварин, особливо відсутність дозволу від власників, може викликати агресивну реакцію. Забезпечення спокійного та безпечного оточення може сприяти уникненню непорозумінь з чотирилапими сусідами.

Слід пам’ятати:

  • Не слід тікати від собаки, кричати та панікувати, дивитися собаці в очі. Натомість, важливо тримати руки обабіч тулупа та утримуватися від рухів.
  • Тримайте відстань від незнайомих собак, включаючи тих, що перебувають на ланцюгу або за парканом.
  • Ніколи не дражніть собак, не переслідуйте їх і не жбурляйте у них нічим.
  • Уникайте взаємодії з собаками, які їдять, сплять або годують цуценят.
  • Утримуйте відстань від тварин, які поводяться дивно.Нагадаємо, що вірус сказу вражає лише ссавців, найчастіше у собак. Вірус міститься в слині інфікованих тварин і може потрапляти в організм через укус або облизування подряпин чи ран хворою твариною.
  • Сказ можна запобігти лише шляхом вакцинації. У разі появи симптомів, вилікувати його буде неможливо, і це може призвести до смерті.

Додатково важливо розуміти, що собаки можуть виражати свої почуття через ознаки, такі як напружене тіло, хвіст, який утримують «трубою», притиснуті до голови вуха, задкування, гарчання, клацання зубами, настовбурчена шерсть та зосереджений прямий погляд. Грамотне розпізнавання цих ознак може допомогти у визначенні моменту, коли взаємодія з собакою може бути небезпечною, і прийняття відповідних заходів для уникнення потенційно небезпечних ситуацій.

Інфографіка: zp.gov.ua
Вікторія Журавлева

By Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *