В Музеї архітектури Запоріжжя відбувся захід "Урбаністична субота" / Фото: zp.gov.ua

У Музеї архітектури Запоріжжя відбувся захід під назвою “Урбаністична субота”, де був представлений міжнародний проєкт “Крихка спадщина”. Цей проєкт досліджує та презентує архітектурні пам’ятки на півдні та сході України, зокрема з періоду від кінця 1950-х до 1980-х років.

У Запоріжжі офіційно представили проєкт “Крихка спадщина” / Фото: zp.gov.ua

Учасники заходу мали завдання вивчити міське середовище, визначити його цінні планувальні рішення, виділити цікаві об’єкти та показати новий історико-архітектурний стиль модернізму в Україні. Історики архітектури підкреслюють важливість розмови про архітектуру цих регіонів, яку часто ігнорують або не вважають суттєвою.

“Для нас важливо говорити про модернізм на півдні України, адже архітектура цих місць часто сприймається як щось звичне чи навіть сором’язливе. Проте це не так. Ця архітектура має велике значення в формуванні нас як мешканців цих міст”, – зазначив історик архітектури та куратор проєктів Музею архітектури Запоріжжя Павло Кравчук.

Він також відзначив важливість визнання спадщини модернізму та публічного обговорення її, особливо в контексті окупованих регіонів

Серед відвідувачів заходу були й вимушені переселенці, які виявили інтерес до архітектурних особливостей Запоріжжя та прагнули дізнатися більше про місто, яке стало їхнім новим домом.

Результати проєкту “Крихка спадщина” доступні на веб-порталі архітектурного модернізму в прифронтових і тимчасово окупованих регіонах України.

Дмитро Сарниченко

Від Дмитро Сарниченко

До роботи у ZaporigNews працював кореспондентом у різних виданнях Запоріжжя. Також маю досвід роботи фотографом. У вільний час захоплююсь подорожами та гірським туризмом. Хобі допомагає знайти натхнення та відновити сили для подальшої роботи у медіа-сфері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *