У Запоріжжі відбулась регіональна конференція на тему підтримки психічного здоров’яУ Запоріжжі відбулась регіональна конференція на тему підтримки психічного здоров’я

У Запоріжжі провели регіональну конференцію, присвячену підтримці психічного здоров’я. Подія зібрала фахівців з психіатрії, психології та активістів, щоб обговорити питання психічного благополуччя в суспільстві.

Організатори конференції висловили надію, що подія стане не тільки допомогою, а й поштовхом для розробки та впровадження нових програм на місцевому рівні, спрямованих на поліпшення психічного здоров’я громади. Учасники залишилися враженими активним обміном ідеями та розбудовою стратегій для формування психологічно здорового середовища в регіоні.

Регіональна конференція у Запоріжжі на тему “Сильні разом: підтримка психічного здоров’я учительства, учнівства та батьківства” стала важливим кроком у реалізації україно-швейцарського проєкту “Психічне здоров’я для України”. Учасники заходу активно обмінювалися досвідом та вивчали способи культивування позитивних емоційних станів в навчальному середовищі.

Під час конференції фахівці з психічного здоров’я та освіти презентували нові методики та програми, спрямовані на зміцнення психічного здоров’я вчителів, учнів і батьків. Зокрема, висвітлено практичні підходи до підтримки педагогічної спільноти, емоційного розвитку учнів та побудови здорових взаємин між батьками та дітьми.

Завершальна частина конференції була присвячена обговоренню планів подальших заходів та співпраці в рамках проєкту “Психічне здоров’я для України”. Учасники виразили надію, що отримані знання та ініціативи сприятимуть створенню психологічно здорового та підтримуючого середовища в освітніх установах та сім’ях регіону.

У рамках конференції фахівці звертали увагу вчителів та батьків на важливість культивування позитивних емоційних станів, надаючи конкретні приклади та практичні поради. Один із рекомендованих методів – відзначати приємні моменти в житті та використовувати їх як засіб для зняття стресу. Рекомендовано при цьому подумки переноситися у ці приємні спогади, що сприяє покращенню емоційного стану.

Надалі учасники конференції зосереджували свою увагу на темі того, що може стати опорою під час важких періодів, зокрема, під час війни. Серед найчастіших відповідей були сім’я, робота, підтримка друзів, а також такі неочікувані, але ефективні фактори, як уподобання до кави, турбота про домашніх улюбленців (котів), перегляд українських фільмів та навіть вивчення іноземних мов.

Події конференції також надали учасникам можливість не лише отримати нові знання, а й розслабитися, приймаючи участь у творчих заняттях. Вони готували новорічні та різдвяні смаколики, розмальовували пряники у вигляді ялинок з використанням кольорової глазурі. Це стало своєрідним елементом психологічної підтримки, надаючи можливість учасникам відволіктися від повсякденності та насолоджуватися творчим процесом.

Регіональна конференція “Сильні разом: підтримка психічного здоров’я учительства, учнівства та батьківства” стала важливим підсумковим заходом у рамках двомісячного україно-швейцарського проєкту “Психічне здоров’я для України”. Протягом цього періоду фахівці з психології та корекційної педагогіки активно ділились своїми знаннями, методиками та техніками для ефективної підтримки психічного здоров’я, надаючи учасникам не лише інструменти для роботи з іншими, а й стратегії самопідтримки.

Підсумки конференції також підкреслили взаємодію учасників проєкту, які разом намагалися знайти належні та інноваційні рішення для підвищення рівня психічного здоров’я в освітньому процесі та сімейному середовищі.

Багато з цих дітей, під час війни, не мали доступу до необхідної корекційної підтримки та можливості спілкування з кваліфікованими спеціалістами. У рамках проєкту “Психічне здоров’я для України” було успішно проведено 100 консультацій та занять, спрямованих на підтримку дітей з психо-фізичними порушеннями,(ВПО). Для багатьох з них, які пережили воєнні події, взаємодія із спеціалістами та корекційні заняття стали надзвичайно важливими. Участь у проєкті не лише надала їм можливість повернутися до занять з корекції та розвитку, але й стала джерелом психологічної підтримки в умовах важкої життєвої ситуації.

Організатори проєкту відзначають, що результати першого етапу є обнадійливими та важливими, і вони очікують на продовження проєкту в майбутньому. У складних життєвих обставинах збереження та підтримання психологічного здоров’я у дітей є надзвичайно важливим завданням, і проєкт продовжить сприяти цьому процесу вперед.

Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *