Михайло Федоров розповів про побудову прозорих процесів та запуск послуг, у яких відсутній людський факторМихайло Федоров розповів про побудову прозорих процесів та запуск послуг, у яких відсутній людський фактор

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров висвітлив успішний шлях боротьби з корупцією через цифровізацію країни.

Глава Мінцифри розповів про запровадження інноваційних технологій, спрямованих на повне усунення людського фактору в ключових сферах державного управління:

“Цифровізація – це не лише нові технології, але й стратегія створення абсолютно прозорих та ефективних процесів у всіх сферах життя суспільства. Ми впроваджуємо системи, де автоматизація заміщує людську участь, що значно зменшує можливості корупції”,  — наголосив Михайло Федоров.

Один із ключових кроків у боротьбі із корупцією  — це впровадження електронних сервісів, які повністю виключають присутність посередників та ризик втручання людей у процеси прийняття рішень. Зокрема, була анонсована нова система онлайн-подачі податкової звітності, яка автоматично перевірятиме дані та запобігатиме можливим спробам внесення фальшивих даних.

“Ми віримо, що викорінення корупції можливе лише за умови повного відмовлення від звичайних, застарілих практик. Цифровізація  — це не тільки інструмент розвитку, але і засіб відновлення довіри громадян до влади“, – додав Михайло Федоров.

Реформи в сфері цифрової трансформації вже отримали підтримку і позитивні відгуки від громадськості та міжнародних партнерів України.

На заході НАЗК «Доброчесність — майбутнє української державності», Віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров поділився деталями реалізації Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки та її впливом на забезпечення транспарентності та ефективності державного управління.

Однією з ключових ініціатив, що вже були успішно впроваджені, є цифрова система моніторингу та аналізу декларацій посадовців, розроблена спільно з Національним агентством з питань запобігання корупції. Цей інноваційний інструмент дозволяє автоматично виявляти невідповідності та потенційні випадки корупції в деклараціях, що сприяє оперативному реагуванню на порушення та забезпечує відкритість процесу перевірки.

Також було оголошено про старт цифрового сервісу з прозорого публікування усіх угод, укладених державними установами, у режимі реального часу. Це дозволить громадянам та зацікавленим сторонам миттєво отримувати інформацію про державні закупівлі та угоди, уникнути тіньових схем та підвищити відкритість в управлінні фінансами. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров підкреслив важливість повної автоматизації сервісів як способу виключити людський фактор та забезпечити ефективні та безпечні процеси:

“Ми встановлюємо нові стандарти в області прозорості та боротьби з корупцією. Цифрові технології стають нашим сильним союзником у будівництві доброчесної та інноваційної України. Багато проєктів можна реалізувати завдяки цифровізації, виключивши чиновника з процесу. Найкраща послуга  — це та, де взагалі відсутній людський фактор”,  — заявив Федоров.

У своїй заяві він також визначив важливість поступового переходу до повної автоматизації державних реєстрів та підкреслив, що основою для цього є прозорі цілі та активне впровадження антикорупційних принципів у вищому керівництві та менеджменті установ.

Ці ініціативи відображають амбітні плани Мінцифри в сфері цифрової трансформації, спрямовані на покращення якості послуг та подальше усунення можливостей для корупційних практик в державних процесах.

Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *