Український інститут і Bickerstaff.932 розробили проєкт, що аналізує геноцидну риторикуУкраїнський інститут і Bickerstaff.932 розробили проєкт, що аналізує геноцидну риторику

Український інститут разом з Bickerstaff.932 представили інноваційний проєкт, спрямований на аналіз геноцидної риторики в сучасному світі. Команда вчених України об’єднала свої зусилля для створення алгоритмів , які дозволяють ефективно аналізувати такі висловлювання.

Проєкт розроблено з метою виявлення, вивчення та моніторингу використання мовних конструкцій, що можуть вказувати на геноцидну риторику в політичних, громадських, культурних та медійних виступах.

“Геноцидна риторика може слугувати попередженням про можливі конфлікти та загрози для національної та міжнародної безпеки. Наш проєкт спрямований на розпізнавання цих виявів та надання інструментів для ефективної реакції на них”, — наголосив представник Українського інституту під час презентації.

Проєкт отримав підтримку як від вчених, так і від громадських організацій, що цінують ініціативи, спрямовані на забезпечення та зміцнення прав людини та запобігання можливим кризам. Очікується, що результати досліджень знайдуть своє відображення в розвитку міжнародних стратегій боротьби з дискримінацією та попередженням конфліктів.

Ініціатори проєкту визначають його як стратегічний інструмент для виявлення та аналізу мовних конструкцій суспільства, які можуть вказувати на висловлення чи підбурювання до геноциду.

Основна мета проєкту полягає в систематичному аналізі та класифікації висловлювань з точки зору їхнього відношення до геноцидної риторики. Команда дослідників і вчених спрямовує свої зусилля на створення алгоритмів та інструментів, щоб надати можливість ефективного виявлення та аналізу таких лінгвістичних засобів у висловлюваннях впливових осіб у світі.

Проєкт зазначає важливість своєчасного виявлення геноцидної риторики як інструменту попередження можливих загроз для міжнародної безпеки та стабільності. Результати досліджень сподіваються використовувати як засіб впливу на формування міжнародних стратегій у протидії дискримінації та вирішенні глобальних конфліктів.

На сайті Genocide Speech Monitor, створеному українським інститутом та креативною агенцією Bickerstaff.932, тепер можна проводити безкоштовний аналіз будь-якого висловлювання довжиною до 12 000 слів з метою виявлення геноцидної риторики. У перспективі розширення функціоналу передбачає використання штучного інтелекту для аналізу публічної інформації з відкритих джерел у режимі реального часу, надаючи більше можливостей для виявлення та контролю геноцидної лінгвістики.

Особлива увага приділяється тому, що Genocide Speech Monitor доступний для користувачів у всіх країнах світу, розширюючи свою глобальну діяльність у боротьбі з геноцидною риторикою. Цей інноваційний інструмент створено з метою вшанування історичної пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні та наголошує на важливості протидії геноцидній мові для збереження міжнародної безпеки та прав людини.

Марія Кочуренко, стратегиня в Bickerstaff.932, підкреслює актуальність проєкту Genocide Speech Monitor, наголошуючи на важливості проведення чітких паралелей між риторикою та діями Кремля в 1932–1933 роках і подіями, що відбуваються сьогодні. За її словами, це непокаране зло повернулося в Україну, та її команда вважає, що дана ініціатива допоможе звертати увагу на заяви лідерів та лідерів сусідніх країн, допомагаючи уникати повторення трагедій минулого.

“Ми сподіваємося, що Genocide Speech Monitor стане інструментом для виявлення та усунення геноцидної риторики у світі. Наше закликання до інших країн є закликом до спільної відповідальності за підтримку прав людини та протидію агресивним риторичним вираженням, що може призвести до серйозних наслідків”, — додає Кочуренко.

Такий проєкт має на меті не лише аналізувати висловлювання, а й активно сприяти побудові світу, де геноцидна риторика не терпиться та де міжнародна співпраця спрямована на збереження гідності та безпеки всіх націй.

Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *