93% українців володіють цифровими навичками: Мінцифра презентувала результати дослідження цифрової грамотності українців93% українців володіють цифровими навичками: Мінцифра презентувала результати дослідження цифрової грамотності українців

Міністерство цифрової трансформації України оголосило про вражаючий рівень цифрової грамотності серед населення країни. Згідно з даними дослідження, 93% українців володіють цифровими навичками.

Дослідження включало в себе оцінку різних аспектів цифрової грамотності, таких як робота з інтернет-ресурсами, використання електронних послуг, знання цифрових інструментів для освіти та розвитку. Високий показник володіння цифровими навичками свідчить про те, що українське суспільство готове до викликів цифрової епохи та активно впроваджує цифрові інновації.

Міністерство цифрової трансформації, планує подальші заходи зокрема, проведення навчальних програм та ініціатив для тих, хто ще не володіє необхідними цифровими навичками.

Результати дослідження, представлені Міністерством цифрової трансформації спільно з його партнерами, виявилися не лише вражаючими за загальним рівнем цифрової грамотності українців, але й стали джерелом цінної інформації для подальших стратегічних кроків у цифровому розвитку країни.

Дослідження вперше пролило світло на вплив економічної ситуації на рівень цифрової безпеки в Україні, що надає можливість уряду адаптувати стратегії та політики в цьому напрямку. Зокрема, визначені пріоритетні напрями розвитку цифрових навичок, які враховують потреби громадян в умовах швидкозмінюючогося цифрового середовища.

Міністр цифрової трансформації подякував усім учасникам дослідження та висловив надію, що ці дані стануть джерелом натхнення для нових ініціатив та програм, спрямованих на поширення цифрових знань та підвищення рівня цифрової грамотності серед українського населення.

Міністерство цифрової трансформації відзначає, що проведення дослідження щодо цифрової грамотності є частиною системного підходу до розвитку цифрових навичок населення. За словами Михайла Федорова, Віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністра цифрової трансформації, уряд активно впроваджує проекти та ініціативи, спрямовані на поліпшення цифрових навичок українців.

“Одна з пріоритетних цілей Міністерства цифрової трансформації — це розвиток цифрових навичок українського населення. Ми впроваджуємо проекти, які сприяють покращенню цих показників. Наші ініціативи, такі як Рамка цифрової компетентності, національна платформа Дія.Освіта, хаби цифрової освіти та Цифрограм, дали позитивні результати. За останні чотири роки відсоток людей, які володіють цифровими навичками, збільшився на 13% і становить 60%”, — відзначив віцепрем’єр-міністр.

Михайло Федоров підкреслив, що несмотря на важкі випробування, які стоїть перед країною у зв’язку з повномасштабною війною, розвиток цифрової грамотності та освіти залишається важливим пріоритетом уряду. Нові проекти та ініціативи плануються для подальшого збільшення відсотку цифрово грамотного населення та вирішення сучасних викликів в цифровому світі.

Зазначений високий рівень цифрових навичок українців свідчить про успішність впроваджених урядових програм та ініціатив у сфері цифрової грамотності. Результати цього річного дослідження ще раз підтверджують, що національна стратегія в розвитку цифрових навичок виявляється дієвою та активно впливає на рівень інформаційної грамотності населення.

Загалом, цифрова грамотність стає ключовим аспектом для подальшого розвитку країни в умовах стрімкого технологічного прогресу. Отримавши високий відсоток громадян, які володіють цифровими навичками, Україна може сприяти подальшому економічному зростанню, інноваційному розвитку та вивченню нових можливостей у цифровому просторі.

Міністерство цифрової трансформації планує не лише утримати досягнутий рівень, а й подальше його зростання через вдосконалення програм, ініціатив та співпраці з іншими секторами громадськості для поширення цифрових знань серед всіх шарів суспільства.

Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції, висловила важливість цифрової грамотності як ключового аспекту інтеграції України до Європейського Союзу. За її словами, високий рівень цифрових навичок серед громадян є передумовою для успішної цифровізації державних процесів та отримання онлайн-послуг.

Платформа Дія.Освіта виступає ключовим інструментом у досягненні цієї мети, спрямованою на підвищення рівня цифрової грамотності українців. Результати цього року свідчать про успішність програми, оскільки показник дорослого населення із цифровими навичками зріс на 12,6% порівняно з 2019 роком, складаючи 40,4%. Також відзначено значний зріст у відсотку населення, яке не володіє жодними цифровими навичками, зменшившись вдвічі з 2019 року і становлячи 7,2%.

Ці позитивні тенденції не лише сприяють інтеграції України до ЄС, але й підкреслюють важливість постійного розвитку цифрових ініціатив для гармонійного розвитку суспільства в умовах швидко змінюючогося цифрового світу.

Реальна загроза і необхідність адаптації до сучасних реалій визначили повномасштабне вторгнення як ключовий момент для активізації та розвитку цифрових навичок серед українців. Нові умови викликали позитивні трансформації, оскільки 56% опитаних відчули покращення своєї цифрової грамотності в результаті змін, викликаних подіями національного масштабу.

Президент Фонду Східна Європа, Віктор Лях, визначив Україну як “європейського тигра цифровізації”, підкреслюючи важливість цифрових рішень, які втілює Міністерство цифрової трансформації разом із партнерами.

Зазначивши, що технології стають значущими лише тоді, коли ними користуються люди, Лях наголосив на великому прогресі у цифрових навичках українців, що виявився в здійснених ними діях: отримання онлайн-послуг, оплата комунальних послуг, перегляд освітніх серіалів і навіть проведення онлайн-донейтів. Регулярні дослідження, такі як те, що було представлено, допомагають вдосконалювати цей прогрес і допомагають країні швидше адаптуватися до вимог сучасності.

Досліджено вплив рівня цифрової грамотності на професійний розвиток та рівень заробітної плати в Україні, при цьому виявлено цільові переваги, які отримують особи з високим рівнем цифрових навичок. Згідно отриманих результатів, 85% опитаних визнали, що індивіди з вищим рівнем цифрових навичок мають значно більше можливостей для кар’єрного зростання. Значимим є й той факт, що 82% учасників дослідження відзначили, що ці навички визначаються як ключовий фактор при отриманні престижної та перспективної роботи.

Зазначено, що цей аналіз є першим спробою з’ясувати вплив цифрової грамотності на економічний розвиток та кар’єрні можливості в Україні. Генеральний директор MLS Group, Надія Кузьмичова, наголосила, що, попри сталу динаміку росту цифрової грамотності в країні, актуальність та ефективність сформованих навичок стають суттєвими чинниками. Вона підкреслила, що під час повномасштабного вторгнення та військових дій в Україні, проблема не тільки в кількісному показнику володіння цифровими навичками, але й у якості та швидкості їхнього вдосконалення.

Окрім того, виявлено, що за останні два роки кількість людей, які стикалися з проблемами безпеки в інтернеті, зросла на 14%. Це свідчить про актуальність теми кібербезпеки в сучасному інтернет-середовищі та необхідність постійного підвищення рівня обізнаності користувачів стосовно заходів безпеки для збереження конфіденційності та захисту від потенційних загроз.

Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *