У роботі «Київстар» стався масштабний збій: немає звʼязку й мобільного інтернетуУ роботі «Київстар» стався масштабний збій: немає звʼязку й мобільного інтернету

Масштабний збій у роботі мобільного оператора “Київстар” призвів до тимчасової втрати зв’язку та доступу до мобільного інтернету для користувачів по всій Україні.

У роботі мобільного оператора «Київстар» стався масштабний збій, що призвів до серйозних труднощів для деяких абонентів. Перші сигнали про проблеми надійшли від користувачів, які повідомили про відсутність зв’язку та доступу до мобільного інтернету. Одночасно з цим, виявлено, що офіційний сайт компанії також не працює.

У зв’язку з цим, пресслужба «Київстар» невідкладно розпочала ремонтні роботи проблеми та запевнила користувачів, що вся необхідна технічна бригада вже працює над усуненням несправностей.

Однак, у подальших оновленнях інформації компанія оголосила, що стала жертвою потужної хакерської атаки. Це стало причиною технічного збою та недоступності послуг. Пресслужба повідомила, що для вирішення ситуації вже були залучені правоохоронці та спеціальні державні служби.

Компанія приносить вибачення своїм абонентам за тимчасові незручності та завіряє, що робить усе можливе для якнайшвидшого відновлення нормального функціонування мережі та відновлення послуг. Споживачам рекомендується слідкувати за інформацією на офіційних сторінках «Київстар» та дотримуватися рекомендацій для відновлення зв’язку на своїх пристроях.

Уточнюючи інформацію щодо масштабного збою у роботі «Київстар», генеральний директор компанії, Олександр Комаров, підкреслив, що персональні дані абонентів не потрапили в руки зловмисників та залишаються безпечними.

Однак часткова руйнація IT-інфраструктури, викликана діями хакерів, призвела до серйозних технічних труднощів. Гендиректор також повідомив, що абоненти не можуть переключитися на національний роумінг через неможливість передачі інформації про користувачів іншим операторам.

Зазначено, що збій у роботі «Київстар» також частково впливає на функціонування деяких терміналів і банкоматів двох провідних фінансових установ країни – «ПриватБанку» та «Ощадбанку». Втім, наголошується, що це не стосується всієї мережі банків, а лише окремих територій.

Компанія та відповідні державні служби продовжують вживати заходів для відновлення нормального функціонування мережі та врегулювання проблем, спричинених хакерською атакою. Керівництво «Київстар» обіцяє регулярно надавати оновлену інформацію та забезпечити відновлення послуг у найкоротший термін.

Відзначаючи серйозність ситуації, Міністерство цифрової трансформації (Мінцифри) обіцяло провести обговорення з усіма мобільними операторами для вирішення питань безпеки та захисту від подібних хакерських атак у майбутньому. Представники відомства підкреслюють важливість співпраці всіх гравців ринку та спільних заходів для підвищення рівня кібербезпеки в індустрії зв’язку.

У свою чергу, компанія “Дія” надає рекомендації абонентам, які стикнулися із тимчасовим збоєм в мережі “Київстар”. Зокрема, користувачам радять під’єднатися до домашньої або будь-якої іншої мережі Wi-Fi, щоб забезпечити можливість завантаження документів та використання застосунків. Ця порада може сприяти збереженню зв’язку та послуг навіть у тимчасових умовах недоступності мобільного інтернету через проблеми з мережею “Київстар”.

Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *