СБУ допоможе Київстару відновити зв'язокСБУ допоможе Київстару відновити зв'язок

Відзначаючи серйозність ситуації, Міністерство цифрової трансформації (Мінцифри) обіцяло провести обговорення з усіма мобільними операторами для вирішення питань безпеки та захисту від подібних хакерських атак у майбутньому. Представники відомства підкреслюють важливість співпраці всіх гравців ринку та спільних заходів для підвищення рівня кібербезпеки в індустрії зв’язку.

У свою чергу, компанія “Дія” надає рекомендації абонентам, які стикнулися із тимчасовим збоєм в мережі “Київстар”. Зокрема, користувачам радять під’єднатися до домашньої або будь-якої іншої мережі Wi-Fi, щоб забезпечити можливість завантаження документів та використання застосунків. Ця порада може сприяти збереженню зв’язку та послуг навіть у тимчасових умовах недоступності мобільного інтернету через проблеми з мережею “Київстар”.

У зв’язку з масштабним технічним збоєм у роботі мережі мобільного оператора «Київстар», Служба безпеки України (СБУ) взяла на себе активну роль у вирішенні проблеми. Відповідно до офіційного заявлення, спільна робота технічних експертів СБУ та команди «Київстару» вже ведеться, і заходи для відновлення мережі знаходяться на завершальному етапі.

Очікується, що відновлення домашнього інтернету для абонентів планується на 13 грудня 2023 року. Представники «Київстару» зазначають, що співпраця з СБУ сприятиме не лише відновленню послуг, а й підвищенню кібербезпеки для запобігання подібним ситуаціям у майбутньому.

Абонентам рекомендується слідкувати за офіційними оголошеннями оператора та дотримуватися рекомендацій для відновлення зв’язку та мобільного інтернету.

Служба безпеки України (СБУ) активно допомагає мобільному оператору «Київстар» відновити свою мережу після серйозної хакерської атаки, що відбулася 12 грудня. За офіційною інформацією від СБУ, цифрова інфраструктура «Київстару» зазнала критичних уражень в результаті атаки, яку вже взяло на себе одне з російських псевдохакерських угруповань. Згідно з розслідуванням, це угруповання насправді є хакерським підрозділом головного управління ГРУ.

Зазначається, що співпраця між СБУ та «Київстаром» призначена не лише для відновлення пошкоджених послуг, але й для розслідування та забезпечення кібербезпеки у майбутньому. Попри складність завдання, обидві сторони покладаються на ефективність спільних заходів.

За передбаченнями, 13 грудня планується відновити фіксований домашній інтернет, а також розпочати повторний запуск мобільного зв’язку та інтернет-послуг. Компанія і військово-безпекові структури вивчають весь обсяг завдань для повноцінного відновлення послуг та нейтралізації наслідків кібератаки.


Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *