ОСББ, ЖБК та керуючі компанії зобов’язані забезпечувати вільний доступ громадян до укриттівОСББ, ЖБК та керуючі компанії зобов’язані забезпечувати вільний доступ громадян до укриттів

В Україні встановлено нові норми, згідно з якими Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), Житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) та керуючі компанії повинні гарантувати вільний доступ громадян до укриттів у разі надзвичайних ситуацій.

Це рішення є частиною заходів з підвищення рівня безпеки населення та готовності до можливих надзвичайних подій. Згідно з новими вимогами, всі управлінці та об’єднання мають забезпечити доступ до укриттів у випадках небезпеки, таких як природні катастрофи, терористичні загрози або інші непередбачені обставини.

Це рішення надає громадянам більше впевненості у своїй безпеці та забезпечує відповідальність ОСББ, ЖБК та керуючих компаній перед співвласниками та мешканцями будинків. Зазначено, що ця ініціатива є кроком до покращення готовності місцевого населення до різних видів надзвичайних ситуацій.

Згідно з нормами, визначеними у частині 8 статті 32 Кодексу цивільного захисту України та відповідно до положень пунктів 3, 9, 10 “Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку”, утримання фонду захисних споруд здійснюється їх балансоутримувачами. Це охоплює ЖБК, власників, користувачів та юридичні особи, на балансі яких знаходяться відповідні захисні споруди, включаючи ті, які не увійшли до їх статутних капіталів у процесі приватизації або корпоратизації.

Балансоутримувачі зобов’язані забезпечувати утримання захисних споруд та інших споруд, призначених для укриття населення, та забезпечувати їхній стан, необхідний для готовності використання за призначенням відповідно до вимог законодавства.

В контексті міста Запоріжжя, це означає, що вільний та безперешкодний доступ громадян до найпростіших укриттів (підвальних приміщень), сховищ та протирадіаційних укриттів має бути гарантований у відповідності до затвердженого фонду захисних споруд цивільного захисту міста Запоріжжя.

Додатково, важливо, щоб покажчики “Укриття”, розташовані на захисних спорудах, були відкритими, забезпечуючи легкий доступ та чітку інформацію для громадян під час повітряної тривоги.

Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *