У Запоріжжі стартували роботи з відбудови ще трьох багатоповерхівок - за якими адресамиУ Запоріжжі стартували роботи з відбудови ще трьох багатоповерхівок - за якими адресами

У Запоріжжі розпочався новий етап реконструкції та відновлення міського житлового фонду. Наразі роботи вже розпочалися з відбудови трьох багатоповерхових будинків, які були пошкоджені під час російсько-українського конфлікту. Реконструкція відбувається за наступними адресами: вул. Соборна, 123; вул. Зелінського, 56; вул. Шевченка, 89.

Місцева влада в рамках програми відновлення міської інфраструктури приділяє особливу увагу відбудові житла для тих, хто постраждав внаслідок воєнних подій. Реконструкція має на меті надати комфортні умови для мешканців та сприяти відновленню життя в зруйнованих районах міста.

Очікується, що завершення робіт і передача відновлених будівель мешканцям відбудеться до кінця наступного року.

У будинку на вул. Кам’яногірська, 6, проходять комплексні будівельні заходи. Починаючи з демонтажних робіт, будівельники активно розбирають пошкоджені конструкції в квартирах 1-го під’їзду. Після завершення цього етапу планується відновлення та посилення несучих конструкцій, проведення ремонту усіх уражених квартир, а також утеплення фасаду та ремонт покрівлі.

Багатоповерхові будинки, що розташовані за адресами вул. Кам’яногірська, 6 та вулиця Запорізька, 2А та 2Б, входять до переліку об’єктів, які отримують капітальний ремонт від Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Роботи з відбудови та реставрації розпочались завдяки ініціативі Агентства відновлення міської інфраструктури та за підтримки Фонду.

Під час ремонтних робіт планується заміна комунікацій, реконструкція фасадів, а також поліпшення житлових умов для майбутніх мешканців. Вартість проєкту складає понад 15 мільйонів гривень, і це ще один крок в напрямку відновлення міської інфраструктури та поліпшення життєвих умов громади, яка постраждала від наслідків збройної агресії. Завершення робіт планується до кінця наступного року.

Роботи з реконструкції спрямовані на створення безпечних та комфортних житлових умов для майбутніх мешканців. Завдяки ремонтним роботам в цьому об’єкті планується підвищення якості життя громади та відновлення нормального функціонування житлового фонду в контексті наслідків збройної агресії.

У будинку на вул. Запорізька, 2А, активно проводяться роботи з відновлення та реконструкції. На даному етапі приступили до підготовчих заходів перед демонтажем пошкоджених конструкцій 1-го під’їзду. Зазначені роботи включають відновлення сходових клітин, шахти ліфта, а також проведення ремонту усіх уражених квартир. Планується також утеплення фасаду, ремонт покрівлі та благоустрій території.

У житловому будинку за адресою Запорізька, 2-Б, найбільше ушкоджений 4-й під’їзд. У якості допомоги, для відновлення цього під’їзду планується провести демонтаж і відновлення несучих конструкцій та інженерних мереж, а також здійснити ремонт квартир і сходових клітин. Додатково заплановано засклити вікна і балкони в сусідніх під’їздах, щоб забезпечити надійність і комфорт.

Наразі проводяться організаційно-підготовчі роботи, включаючи закупівлю необхідних будівельних матеріалів, забезпечення тимчасового підключення до інженерних мереж (електро та водопостачання), а також вирішення питань тимчасового відселення мешканців і звільнення квартир від меблів. Ці заходи спрямовані на швидке та якісне відновлення житлового комплексу в умовах наслідків збройної агресії.

Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *