Запоріжжя увійшло в перелік обласних центрів, де виявили значну кількість порушень мовного законодавстваЗапоріжжя увійшло в перелік обласних центрів, де виявили значну кількість порушень мовного законодавства

Запоріжжя потрапило в обласний перелік, де зафіксовано значну кількість порушень мовного законодавства. За даними офіційних джерел, проведені мовні аудити та перевірки рекламних конструкцій виявили, що в місті досить широко використовується російська мова в рекламі та громадських місцях.

Муніципальна влада вже розпочала заходи щодо усунення цих порушень. В проведенні робіт беруть участь команди місцевої поліції та представники мовного контролю. Рекламні конструкції, що не відповідають законодавчим вимогам, підлягають змінам або демонтажу.

Влада міста закликає підприємців та власників об’єктів реклами дотримуватися української мови в зовнішній рекламі та пристосовувати свої рекламні матеріали до встановлених вимог. Такі заходи вживаються для підтримання мовних стандартів та відповідності законам України.

У Запорізькій області зафіксовані значні порушення Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” протягом 2023 року. За інформацією Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня, у регіоні виявлені численні випадки невідповідності реклами встановленим законом мовним нормам та стандартам.

Проведені мовні аудити та перевірки виявили, що певні сфери громадського життя та бізнесові об’єкти використовують російську мову без належного дотримання української. Уповноважений закликає суб’єкти підприємницької та громадської діяльності негайно коригувати свою роботу та адаптувати зовнішню інформацію до норм законодавства.

Муніципальні органи вже розпочали процес усунення порушень, включаючи роз’яснювальну роботу з суспільством та власниками об’єктів, що порушують мовні стандарти. У випадках відмови викоригувати ситуацію, застосовуються заходи примусового врегулювання відповідно до законодавства.

Найновіші дані Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня свідчать про розповсюдженість порушень мовних норм у 12 областях України та в 11 обласних центрах, зокрема у Запоріжжі. За звітний період, серед областей, які схильні до порушень, зазначаються Дніпропетровська, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Харківська, Чернігівська, Запорізька, Львівська, Закарпатська та Хмельницька області.

Статистика вказує на те, що найбільше порушень фіксується у сферах обслуговування споживачів, де зафіксовано 37,9% від загальної кількості порушень, а також у сфері освіти – 16,1%. Значна кількість випадків (14,9%) спостерігається серед посадовців органів державної влади та місцевого самоврядування. Освітлені також випадки порушень у сферах охорони здоров’я та користувацьких інтерфейсів комп’ютерних програм та вебсайтів. Окремі випадки були виявлені в ході публічних заходів, в культурі, а також у процесі розробки нормативних актів, діловодства та документообігу.

Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *