Українські та міжнародні художники представили свої творіння на стінах міста, перетворюючи його у величезне мистецьке полотно. Українські та міжнародні художники представили свої творіння на стінах міста, перетворюючи його у величезне мистецьке полотно.

В Запоріжжі відбулося відкриття виставки “Любов. Бетон. Графіті”. Українські та міжнародні художники представили свої творіння на стінах міста, перетворюючи його у величезне мистецьке полотно.

Організатори виставки прагнули об’єднати сучасне мистецтво із міським середовищем, створюючи особливу атмосферу для мешканців та гостей міста. Бетонні стіни перетворилися на виразні полотна, насичені кольорами, ідеями та відображенням різноманітних емоцій.

Арткураторка виставки Льона Радченко вирішила організувати виставку “Любов. Бетон. Графіті” і та привезти роботи дніпровського художника Валерія Колора, відомого своїми творами під псевдонімом ZdesRoy, щоб підкреслити важливість розвитку графіті-культури у великих містах.

Так, за проектом ZdesRoy, місто перетворилося на справжню галерею під відкритим небом, де жорсткі бетонні стіни стали полотнами для виразного візуального вираження. Валерій починав працювати, як графітчик. У нього дуже багато муралів, зокрема у Дніпрі. Зараз художник працює у майстернях Дніпра та Львова.

Панно з різноманітними фактурами, включаючи деталі, створені з бетону за технологіями для скульптури, інсталяції, вражають своєю оригінальністю та глибоким сенсом. Взагалі, бетон став основним матеріалом для робіт цієї виставки, дозволяючи художнику експериментувати та втілювати свої творчі ідеї в матеріальній формі.

“Можливо, тому я й почав малювати на стінах”, – коментує Валерій Колор, вказуючи на те, як вибір матеріалу вплинув на його художній підхід. Експозиція представлена творами з різних серій, таких як Walls (“Стіни”), Urban Pattern, Icons – stop war (“Ікони: стоп війна“), My Lord-Cross (“Мій Бог- Хрест”), що додає різноманітності і глибини виставковому простору”.

В рамках проєкту “Мій дім” Валерій створив макети хрущовок та панельних будинків і розіслав їх іншим художникам України. Кожен художник розмалював свій макет у власному стилі, позначивши початок свого творчого шляху з графіті, що стало об’єднуючим елементом у цьому проєкті.

Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *