Запоріжжя входить до переліку обласних центрів де досі немає місцевої мовної програми Читать на русскомЗапоріжжя входить до переліку обласних центрів де досі немає місцевої мовної програми Читать на русском

Українське місто Запоріжжя входить до переліку обласних центрів, де на сьогоднішній день ще не впроваджено місцеву мовну програму. Згідно з останніми даними, у місті поки що не затверджено власну програму з підтримки української мови та розвитку мовного середовища.

Це стає предметом обговорення серед громадських організацій та місцевої влади з метою забезпечення мовних прав українців у цьому регіоні.

У Запорізькій області була ухвалена програма розвитку та функціонування української мови як державної. Однак, варто зазначити, що у самому місті Запоріжжі такої програми досі не було розроблено та ухвалено.

Про це інформує Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, наголошуючи на потребі розробки та впровадження мовної політики на рівні місцевої громади для підтримки української мови в місті.

Так, на сьогоднішній день відсутні мовні програми у 12 обласних центрах України, зокрема в Запоріжжі, Луцьку, Рівному, Івано-Франківську, Житомирі, Вінниці, Одесі, Кропивницькому, Чернігові, Херсоні, Харкові та Сумах.

“Окрім відкриття мережі курсів з вивчення української мови для різних категорій осіб, програма передбачає підтримку українців за кордоном українськомовним культурним продуктом, гарантує облаштування книжкових полиць для військовослужбовців в госпіталях та лікарнях області, заохочує громадян до вдосконалення свого мовлення”, — розповів Уповноважений.

Тарас Кремінь додав, що з прийняттям урядом довгоочікуваної державної програми сприяння опануванню освіти та державної мови передбачаються відкриття безоплатних мовних курсів. Ухвалення мовних програм у містах, де вони ще відсутні, значно пожвавиться, що сприятиме підвищенню рівня мовної грамотності серед населення.

Нагадаємо, що обласну програму затвердили на позачерговій сесії на початку 2022 року до повномасштабного вторгнення. Регіональна програма передбачає запровадження безкоштовних мовних курсів для суспільства, збільшення кількості україномовної літератури в освітніх закладах, формування цілісного українськомовного інформаційно-культурного простору та багато іншого, щоб підтримати і розвивати українську мову та культуру в області.

Інфографіка: мовні програми в Україні
Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *