Банкнота номіналом $10 000, випущена у 1934 році Фото: Heritage AuctionsБанкнота номіналом $10 000, випущена у 1934 році Фото: Heritage Auctions

Рідкісна купюра в 10 000 доларів, яку відносять до часів Великої депресії, була продана на аукціоні за 480 000 доларів.

За даними аукціонного будинку Heritage Auctions, банкнота Федеральної резервної системи, випущена в 1934 році, була сертифікована Гарантією паперових грошей (Paper Money Guaranty) та отримала оцінку виняткової якості паперу (Exceptional Paper Quality).

Бостонська банкнота, на якій зображено особу міністра фінансів тодішнього президента Лінкольна Селмона П. Чейза, очолила валютний аукціон Long Beach Expo після того, як у п’ятницю була продана за рекордну суму.

“Купюри великого номіналу завжди викликали інтерес колекціонерів усіх рівнів”, – сказав Дастін Джонстон, віце-президент з валютних операцій Heritage Auctions, у прес-релізі в понеділок.

Максимальна сума, за яку раніше було продано купюру в 10 000 доларів 1934 року, склала 384 000 доларів у вересні 2020 року, цей продаж встановлює рекорд для купюри 1934 року.

Що відомо про купюру номіналом $10 тисяч

“Ціна в 10 000 доларів поступається тільки золотому сертифікату на 100 000 доларів, виданому в 1934 році, і з 18 екземплярів, оцінених PMG, цей екземпляр відноситься до найвищої оцінки”, – продовжив він.

За даними веб-сайту Музею американських фінансів, банкнота в 10 000 доларів була банкнотою найвищого номіналу, яка будь-коли зверталася публічно. Купюра в 100 000 доларів використовувалася лише для переказу коштів між федеральними резервними банками. Однак, за даними Heritage Auctions, конкретна банкнота, виставлена ​​на аукціоні, ніколи не перебувала в обігу.

За даними веб-сайту Бюро гравіювання та друку США, через невикористання банкноти номіналом 500 доларів і вище було припинено у 1969 році. З того часу банкнота у 100 доларів стала банкнотою найвищого номіналу, випущеною у США.

На паралельному аукціоні лідером стала рідкісна золота монета 1899 року з подвійним орлом вартістю 20 доларів та портретом голови Свободи.

Рідкісна золота монета номіналом 20 доларів з двоголовим орлом 1899 року з портретом голови Свободи очолила аукціон Coins/ Фото: Heritage Auctions

Згідно з повідомленням, на аукціоні в четвер його продали за 468 000 доларів. За даними аукціонного будинку, було випущено лише 84 монети такого типу, і, за оцінками аукціонного будинку, досі збереглося лише близько 30.

“Потрібна видатна монета, щоб піднятися на вершину аукціону з такою стабільно високою якістю, і цей двоголовий орел 1899 року – саме така монета”, – сказав виконавчий віце-президент Heritage Auctions Тодд Імхоф.

Він додав, що це “виняткова рідкість”, яка має найвищу оцінку серед усіх екземплярів, що збереглися.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *