Владислав КуценкоВладислав Куценко / фото: Facebook

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) частково задовольнив клопотання Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) щодо відсторонення заступника голови Запорізької обласної ради (ЗОР) Владислава Куценка від виконання обов’язків на один місяць. Судове засідання було зафіксовано Вищим антикорупційним судом онлайн 25 квітня.

Підстави для відсторонення заступника голови Запорізької обласної ради

У залі суду детектив Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Назарій Кравчук обґрунтував підстави подачі клопотання про відсторонення з посади Владислава Куценка у зв’язку з розслідуванням спроби отримання неправомірної вигоди групою осіб від директора одного з комунальних медичних закладів Запоріжжя. Він підкреслив, що навіть після передачі повноважень обласної ради до Запорізької військової адміністрації, підозрюваний все ще має засоби впливу на інших осіб.

Під час звернення до слідчого судді Вищого антикорупційного суду (ВАКСу), обвинувачений відкинув версію Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про його протиправні дії у складі організованої групи. Він стверджував, що органи досудового розслідування використовують матеріали, в яких його позиція не врахована, як інструмент політичного тиску. Обвинувачений також запевнив, що не має доказів про своє керівництво організованою групою. Після розгляду клопотання у нарадчій кімнаті, ВАКС вирішив частково задовольнити клопотання детектива НАБУ і відсторонити Владислава Куценка від посади заступника голови Запорізької обласної ради на строк один місяць.

Розслідування стосовно представників Запорізької обласної ради: огляд подій

19 лютого Національне антикорупційне бюро України спільно зі Службою безпеки України розкрили факт отримання хабаря заступником голови Запорізької обласної ради, його помічником та депутатом від директора одного з медичних закладів обласного центру.

20 лютого НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили про підозру фігурантам цього розслідування.

23 лютого Вищий антикорупційний суд та САП повідомили, що трьом посадовцям обрали запобіжний захід. Заступник голови ЗОР та його помічник перебували під вартою з можливістю внесення застави, а депутат обласної ради — під домашнім арештом.

27 лютого заступник голови Запорізької обласної ради вніс заставу у понад три мільйони гривень.

Раніше стало відомо, що у місті Запоріжжі відбулося нове засідання у відомій справі про загибель дівчинки у “Дубовому гаї”. Під час цього засідання, в якому взяли участь представники правоохоронних органів та прокуратури, були оголошені нові дані щодо розслідування цієї трагічної події.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *