ЗАЕС. Фото: defence-ua.comЗАЕС. Фото: defence-ua.com

Російські загарбники використовують FPV-безпілотники над ядерними реакторами на захопленій території Запорізької атомної електростанції. Пускові майданчики з’явилися прямісінько біля реактора №6 ЗАЕС.

Відповідні відеодокази отримало Головне управління розвідки України (ГУР).

Відео, зняте з fpv-дрона росіян, українські розвідники отримали завдяки засобам радіоелектронної розвідки (РЕБ). Як пояснили українські розвідники, запис містить маркування “UT4D.TT”, а це говорить про те, що дрони поставили з Міністерства оборони РФ.

Маршрут польоту російського дрона-камікадзе пролягає над енергоблоками ЗАЕС в напрямку територій, що перебувають під контролем України, зокрема, Нікопольської та Марганецької громад Дніпропетровщини. Ці громади постійно потерпають від дронових та ракетних атак росіян.

Раніше представник ГУР МО України Андрій Черняк повідомляв, що росіяни запускають свої безпілотники з території ЗАЕС, користуючись тим, що українські сили оборони не можуть відкривати вогонь у відповідь у півторакілометровій зоні довкола атомної електростанції.

Розвідники наголошують, починаючи з літа 2023 року, росіяни використовують територію окупованої атомної електростанції для відточення навичок пілотів своїх fpv-дронів. Цю діяльність координує школа “Арханґєл”, яка фінансується Головним управлінням Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації (колишнє “ГРУ”).

“Ці факти становлять ще один доказ безвідповідальної та злочинної діяльності агресивної держави РФ на окупованому ядерному об’єкті, що може призвести до катастрофічних наслідків”, – додали в ГУР.

З 5 по 9 квітня Запорізька атомна електростанція була атакована безпілотниками з боку російських сил. Це призвело до пошкоджень району вантажного порту та азотно-кисневої станції, а також їдальні, куполу шостого енергоблока та навчального центру станції.

Представник ГУР Андрій Юсов назвав цей інцидент ще однією провокацією з боку Росії. У телемарафоні він наголосив, що такі дії призначені для звинувачення та провокації України. Юсов підкреслив, що Україна не веде жодних військових операцій поруч із ядерними об’єктами.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *