Фото: Запорізька обласна державна адміністраціяФото: Запорізька обласна державна адміністрація

Сьогодні, 04.06.2024 Україна з глибоким сумом згадує дітей, чиї життя забрала жорстока війна, розв’язана Росією. Запоріжжя, як і вся країна, схилило голову перед пам’яттю маленьких українців, чиї мрії про щасливе майбутнє так ніколи і не здійсняться через злочинну агресію.

Про це повідомила Запорізька обласна державна адміністрація.

19 сердець дітей назавжди зупинилися тільки на Запорізькій землі. Їхні життя жорстоко обірвані російськими загарбниками. Десятки дітей депортовані до країни-окупанта, сотні – поранені, тисячі – втратили домівки.

Цього дня вшанувати пам’ять безневинних жертв зібралися представники влади, громадськість, а також сім’ї загиблих. Серед них – Майя Іванівна, яка внаслідок ракетного удару втратила всю свою родину:

“17 листопада 2022 року загинула моя донька, її чоловік та син Назарчик, якому виповнилося 10 років. Ворожа ракета влучила у їхній дім та забрала життя одразу 3 сімей. А це аж 10 людей”, – з болем у голосі згадує пані Майя.
Фото: Запорізька обласна державна адміністрація

19 білих янголів, виготовлених вихованцями міського палацу дитячої та юнацької творчості, стали символом загиблих дітей Запорізького краю. Їхні фігурки, немов небесні охоронці, розвісили на дереві разом із дзвіночками, що символізують голоси вбитих дітей.

“Я дякую всім тим батькам, які намагаються обмежити страждання своїх дітей, та всім вчителям, які самовіддано роблять свою справу в таких складних умовах. На нас чекає ще багато роботи, але ми повинні зробити все можливе, щоб діти в Україні відчували себе захищеними”, – підкреслив голова Запорізької ОДА Іван Федоров.

Секретарка Запорізької міськради Регіна Харченко зазначила:

“Росія навічно заплямувала себе ганьбою, вбиваючи безневинних дітей. Пам’ять про маленьких українців, життя яких було обірване внаслідок війни, завжди житиме в наших серцях”.

З початку повномасштабного вторгнення від рук російських агресорів загинуло 549 українських дітей. Ще 1354 отримали поранення. Понад 2 тисячі дітей вважаються зниклими безвісти.

Фото: Запорізька обласна державна адміністрація

Ця трагедія – невиправний біль для всієї України. Пам’ять про загиблих дітей буде вічно жити в наших серцях.

Важливо пам’ятати, що ці цифри – не просто статистика. Це – імена, обличчя, долі, мрії, які жорстоко обірвала війна.

Ми повинні зробити все можливе, щоб подібне жахіття ніколи не повторилося.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *