Фото: 061Фото: 061

Макс Бровченко – 12-річний хлопець з тимчасово окупованого Бердянська. Ще у квітні 2022 року війна змусила його виїхати з рідного міста, але доля повернулася так, що він ви став відомим на весь світ – презентував у власну книгу під назвою “Планета А”.

Про це повідомляє 061.

Хлопчик особисто знайомий з президентом України Володимиром Зеленським, має нагороду «Хрест громадянських заслуг», зустрічався з Першою леді Оленою Зеленською, колишнім Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, міністром МВС Ігорем Клименком, а про нього знає навіть Папа Римський Франциск.

Мама Макса, Оксана розповідає з чого все почалося: “У моєї старшої дитини у другому класі виникла проблема — за літо він забув букви. Тому, коли вчителька рекомендувала Максу переписувати в зошит невеликі тексти, ми розуміли, навіщо це потрібно”.

Проте переписувати тексти йому було нудно і він вирішив створити власну історію. «Я уявив собі життя на іншій планеті і потім задумався, а може ми, аутисти, звідти?» — каже Макс.

Фото: 061

Максим написав книгу за одне літо, але розділ про себе йому дався найважче. Мама каже, що сину треба було трохи підрости, щоб завершити цей розділ.

Книгу вперше презентували у Дніпрі в жовтні 2023 року, і вона викликала великий інтерес у міжнародних фондів та організацій. Чехія стала першою країною, яка замовила та видала «Планету А» з перекладом.

«Спілка аутистів Чехії замовила цю книгу. Вони написали, що буде презентація книги і хотіли, щоб я, як автор, був присутній. Сказали, що не може бути так, щоб книга є, а автора нема», — розповідає Макс.

Нещодавно Максим презентував свою книгу «Планета А» в Чехії. У книзі він описує світ з точки зору людини з аутизмом, адже сам має цей діагноз. Він працював над книгою чотири роки і власноруч створив усі ілюстрації.

Фото: 061

«Спілка аутистів Чехії замовила цю книгу. Вони написали, що буде презентація книги і хотіли, щоб я, як автор, був присутній. Сказали, що не може бути так, щоб книга є, а автора нема», — розповідає Макс.

Зараз він з гордістю показує двомовну книгу, яку за підтримки фонду «За склом» видало видавництво «А тип».

«Поїздка до Чехії була несподіванкою. У п’ятницю ми дізналися, що нас чекають, а вже у понеділок поїхали. Було страшно, але ми ризикнули і не шкодуємо», — каже Оксана Бровченко.

У Чехії вони зустрілися з перекладачем «Планети А», який назвав книгу Максима своєю «сердечною книгою».

«Кожен перекладач має свою “сердечну книгу” — ту, яка перекладена серцем. Для нього такою книгою стала «Планета А». Також чехи створили аудіокнигу, яку озвучив відомий чеський актор Ян Книхенский», — додає Оксана.

Фото: 061

У Чехії Макс з мамою провели п’ять днів. Хлопець відвідав Карлів міст, музей літаків, музей алхімії, українське посольство та передав прапор від запорізьких рятувальників.

Максу дуже сподобалась Прага, він сказав, що вона нагадує йому Київ та Львів одночасно. Він хотів би повернутись туди ще раз, але жити хлопець хоче в Україні. «Мрію про нашу перемогу, мрію повернутися до рідного Бердянська та відремонтувати обсерваторію», — ділиться Макс.

Він вже почав писати другу частину «Планети А». Каже, що вона дуже відрізняється від першої книги. «Але чим саме і про що йдеться, ви дізнаєтесь самі. Не хочу спойлерити, бо буде не цікаво», — зазначає Макс.

Також хлопець продовжує писати картини, які продає, а виручені кошти спрямовує на допомогу ЗСУ. Макс каже, що малює переважно вночі, адже його надихає зоряне небо.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *