Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС)Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС)

Будь-які дії Росії на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) є прямим порушенням міжнародних норм безпеки, встановлених Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ).

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

«З точки зору енергетичної та ядерної безпеки, коли на території атомної станції присутні збройні сили іншої держави, і якщо фізична безпека об’єкта не гарантована, про нормальне функціонування такого об’єкта взагалі не може йтися. Особливо це стосується об’єктів, що знаходяться у безпосередній близькості до зони бойових дій. Всі дії, які вживатимуться російською стороною, є прямим порушенням норм безпеки, встановлених МАГАТЕ. Це було зазначено у доповідях експертів та у заявах керівництва МАГАТЕ», — заявив Рябцев.

Експерт наголосив, що на даний момент МАГАТЕ не має змоги забезпечити фізичну безпеку Запорізької АЕС.

«На цій станції присутні збройні сили іншої держави, які її окупували і унеможливили її подальше використання відповідно до чинних протоколів безпеки», — пояснив Рябцев.

Нагадаємо, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що Росія планує перезапустити Запорізьку атомну електростанцію, що є надзвичайно небезпечним в теперішніх умовах.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *