Фото: Служби безпеки УкраїниФото: Служби безпеки України

Служба безпеки України затримала двох агентів російської ФСБ, які готували ракетний удар по підприємству “Мотор Січ” у Запоріжжі.

Про це повідомили в пресслужбі СБУ.

Одним із затриманих виявився механік верстатів заводу, який виконував завдання окупантів щодо збору розвідданих.

Агенти потрапили під вплив ФСБ через свого батька, який проживає на окупованій території. Їм загрожує довічне ув’язнення. За даними контррозвідки СБУ, російська спецслужба цікавилася координатами цехів “Мотор Січ” та ще одного заводу, що виробляють комплектуючі для авіації ЗСУ. Зокрема, окупантів цікавили локації конструкторських бюро та виробничих потужностей, переміщених після початку повномасштабного вторгнення, де виготовляються авіадвигуни для бойових гелікоптерів та БПЛА.

Фото: Служби безпеки України

Російський агент, працюючи механіком, обходив територію підприємства, фіксував місцезнаходження виробничих цехів і складів з готовою продукцією. Він робив позначки на гугл-картах і передавав їх своєму брату, який був на прямому зв’язку з ФСБ.

Під час сеансу зв’язку для передачі розвідданих обох зрадників було затримано. Слідство СБУ встановило, що їхній батько, проживаючи на тимчасово окупованій території, сприяв вербуванню синів російською спецслужбою. Для комунікації агенти використовували анонімні чати у популярному месенджері.

Наразі затриманим повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада в умовах воєнного стану). Їх тримають під вартою, і їм загрожує довічне ув’язнення.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *