В Запоріжжі планують відновити систему безконтактної оплати проїздуВ Запоріжжі планують відновити систему безконтактної оплати проїзду

На останньому засіданні виконавчого комітету було ухвалено рішення про відновлення автоматизованої системи обліку оплати проїзду (валідаторів) у комунальному транспорті Запоріжжя.

Про це повідомила секретарка міськради Запоріжжя Регіна Харченко на офіційній сторінці в телеграм.

За її словами, для повернення цієї системи необхідно пройти кілька бюрократичних етапів: зібрати спеціалізовану комісію для встановлення кваліфікаційних вимог до кандидатів; оголосити конкурс на подання пропозицій; оцінити заявки та вибрати найбільш економічно вигідну; підписати договір і впровадити валідатори для безконтактної оплати проїзду в трамваях і тролейбусах.

«По конкурсу ми плануємо вкластися в термін від місяця до півтора, щоб розглянути максимальну кількість пропозицій. Дехто може вважати це довгим процесом. Я також хотіла б, щоб рішення реалізовувалися швидше, але ми оцінюємо реальний стан справ і намагаємося максимально ефективно використати наявні умови», – зазначила Регіна Харченко.

Насправді про відновлення можливості сплачувати за проїзд у муніципальному транспорті за допомогою валідаторів у «Запоріжелектротрансі» повідомляли ще рік тому – в червні 2023 року. Незрозуміло, чому зараз у мерії знову виникла необхідність проводити новий конкурс і шукати нового підрядника.

Можливість оплати проїзду банківською карткою або телефоном з’явилася в Запоріжжі наприкінці 2020 року. Спеціальні валідатори спочатку встановили поруч із передніми, середніми та задніми дверима. Сплатити за проїзд можна на стаціонарному валідаторі в салоні, на мобільному терміналі у кондуктора або в мобільному додатку з інтегрованою платформою цифрових гаманців Masterpass.

Щоб оплатити проїзд, достатньо піднести до валідатора, встановленого в салоні, безконтактну банківську картку, смартфон з функцією Apple Pay або Google Pay, чи інший гаджет з NFC і дочекатися світлового сигналу.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *