Запорізька АЕСЗапорізька АЕС

Нестача дизельного палива для генераторів під час відключень електропостачання може спричинити катастрофу, аналогічну тій, що сталася у Фукусімі.

Про це повідомила газета The Economist.

Усі шість реакторів ЗАЕС наразі знаходяться у стані холодної зупинки, але потребують постійного контролю та обслуговування. Російські військові продовжують перебувати на території Запорізької АЕС, і їхня недбалість може спричинити непоправні наслідки.

На окупованій росіянами Запорізькій АЕС відсутній ліцензований персонал, тоді як українські фахівці не мають можливості потрапити на об’єкт. Ситуація ускладнюється через постійні обстріли та провокації з боку російських військових.

Виконувач обов’язків голови “Енергоатома” Петро Котін підкреслив, що регулярні обстріли Запорізької АЕС часто перешкоджають постачанню електроенергії. У зв’язку з цим використовуються дизельні генератори, але ніхто не знає, скільки дизельного палива наразі є на ЗАЕС. За його словами, у разі вичерпання запасів дизелю у генераторах під час відключень електроенергії, на Запорізькій атомній електростанції може статися серйозна техногенна катастрофа, подібна до тієї, що сталася у Фукусімі, наслідки якої Японія відчуває досі.

Що відомо про аварію на Фукусімі

11 березня 2011 року три працюючі енергоблоки на станції були негайно зупинені, внаслідок чого було перервано електропостачання, необхідне для охолодження реакторів. Вже через 8,5 годин на першому енергоблоці АЕС пролунав вибух.

На сьогодні усі шість реакторів Запорізької атомної електростанції перебувають у стані холодної зупинки, тобто вони не виробляють енергію та не містять палива. Але це не означає, що електростанція не потребує обслуговування.

Як зазначив голова “Енергоатома“, неможливо законсервувати ядерний об’єкт, як це роблять з фабриками. Необхідно постійно контролювати та обслуговувати системи охолодження, щоб уникнути перегріву відпрацьованого палива.

Нагадаємо, що сьогодні ми писали про МАГАТЕ, яке повідомило про вибух міни на окупованій ЗАЕС.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *