Фото: голова ЗОВА Іван ФедоровФото: голова ЗОВА Іван Федоров

Глава ЗОВА під час брифінгу розповів про ситуацію з безпекою у Запорізькій області та назвав рекордний обсяг допомоги військовим за останні 4 місяці

Про це повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Чиновник почав із того, що нагадав, що з березня по травень у мешканців Запоріжжя були песимістичні настрої щодо ситуації з безпекою. Хтось думав про виїзд, а хтось переганяв машини на другий берег. Нагадаємо, останнім часом росія активно тероризує греблю ДніпроГЕС. Тепер же, ситуація з безпекою покращала.

“Запорізька лінія оборони – це фортеця та військові її чітко захищають”, – заявив Федоров.

Особливу увагу глава області звернув на два аспекти:

По-перше – будівництво фортифікаційних споруд.

“Сьогодні Запорізька область одна з лідерів, яка вчасно будує те, що замовляють військові. Але точно ми не зупинятимемося в частині будівництва, ці роботи триватимуть. Так спокійніше мешканцям на території громад Запорізької області, а також це реальна можливість для маневру наших військових. Тому ми продовжуватимемо і нарощуватимемо потенціал у частині фортифікацій на території Запорізької області”, – сказав чиновник.

По-друге – постійна допомога військовим. Іван Федоров навів цифри допомоги, яка надавалася бійцям ЗСУ за останній рік та за останні 4 місяці.

За словами глави ЗОВА, за рік розмір допомоги військовим становив приблизно 400 млн. гривень.

“За 4 місяці роботи нашої команди на території Запорізької області сьогодні вже укладено договори на 800 мільйонів гривень і ця допомога регулярно передається військовим”, – повідомив Іван Федоров.

Крім того, він зазначив, що влада протягом весни нерідко чула, що нашим військовим не вистачає допомоги. Федоров повідомив, що в цей період вдалося закрити украй чутливі потреби військових частин:

“У нас були дні, коли управління оборонної роботи передавало військовим частинам від 500 до 1000 FPV-дронів на день”.

Продовжуються і тендерні процедури, які проводяться виключно через систему Prozorro та Prozorro.Market, щоб можна було відстежити, що кошти йдуть за призначенням.

Прямими договорами та закупівлями проводяться лише 5% процедур.

“Це проводиться виключно за необхідністю, яка має бути закрита із сьогодні на завтра і всі ці рішення проводяться через Раду оборони Запорізької області”, – наголосив Федоров.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *