Фото: ЕнергоатомФото: Енергоатом

Росія використовує ЗАЕС як козир, але Енергоатом готовий до контролю над станцією.

Петро Котін, виконуючий обов’язки голови правління Енергоатому, зробив заяву, що компанія готова взяти під контроль Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) у будь-який момент, якщо російські війська її покинуть або будуть витіснені.

За його словами, країна-агресор, Росія поверне ЗАЕС лише після завершення війни.
Про це в. о Петро Котін розповів у своєму інтерв’ю на YouTube-каналі компанії Енергоатом.

Котін підкреслив, що Росії не вдасться запустити ЗАЕС з ряду причин, але вона також не збирається просто так віддавати станцію. “Вони довели станцію до повної деградації й не знають, що з нею робити. Це схоже на ситуацію з Чорнобильською АЕС на початку війни. Вони зайшли, пробули там трохи більше місяця й вийшли, бо зрозуміли, що нічого, крім проблем, не мають”, – зазначив Котін.

Російські війська захопили Чорнобильську АЕС і взяли в заручники персонал 25 лютого 2022 року, на другий день повномасштабного вторгнення, але залишили її наприкінці березня того ж року. Котін вважає, що з ЗАЕС ситуація буде іншою.

“Зараз не початок війни, вони ставлять політичні цілі й шантажують весь світ Запорізькою атомною станцією. Вони тримають це як козирну карту, щоб використати її, коли ситуація стане критичною”, – буквально сказав голова Котін.

Котін запевнив, що компанія Енергоатом готова до будь-якого розвитку подій. “Ми готові негайно взяти під контроль станцію. Наші спеціалісти підготовані і можуть в будь-який момент виїхати на ЗАЕС і взяти на себе контроль за всіма процесами. Все, що потрібно – це щоб росіяни вийшли, або щоб їх витіснили”, – додав Котін.

Нагадаємо, що на Саміті миру, що який пройшов 15-16 червня у Швейцарії, більшість учасників закликали Росію повернути контроль над ЗАЕС повноцінній власниці – Україні. Також було наголошено і підкреслено неодноразово, що всі українські атомні електростанції та інші ядерні установки мають функціонувати безпечно під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *