В.о. голови правління компанії Енергоатом Петро КотінВ.о. голови правління компанії Енергоатом Петро Котін

Згідно з останніми даними, прямі збитки НАЕК “Енергоатом” від окупації Запорізької атомної електростанції на червень 2024 року перевищили 210 млрд грн.

Про це повідомив в.о. голови правління компанії Енергоатом Петро Котін. За його словами, через простій Запорізької АЕС “Енергоатом” втрачає приблизно 6 млрд грн щомісяця.

Котін також підкреслив, що лише за перший тиждень перебування окупаційних сил на території атомного об’єкта, “Енергоатом” зазнав прямих збитків у розмірі 35 млрд грн. “На сьогодні ми вже втратили понад 210 млрд грн через те, що Запорізька АЕС не працює”, – зазначив він.

Окрім фінансових втрат від простою станції, “Енергоатом” ще не здійснив підрахунки збитків, пов’язаних із вимушеним переміщенням працівників Запорізької АЕС на територію, підконтрольну уряду України. Це ще одна значна проблема, яка додає складнощів до і без того критичної ситуації.

Котін висловив думку, що РФ не вдасться запустити Запорізьку АЕС через технічні та інші обставини, але підкреслив, що російська сторона не має наміру просто так віддавати цей об’єкт. “Зараз вони ставлять політичні цілі й шантажують весь світ Запорізькою атомною станцією. Будуть намагатися використовувати її як інструмент в їхніх домовленостях щодо закінчення війни. Тримають це як козирну карту за спиною, щоб використати, коли зовсім буде погано”, – підкреслив в.о. голови правління.

Ця ситуація створює додаткові виклики для “Енергоатому” та України в цілому, оскільки Запорізька АЕС є однією з найбільших атомних станцій у Європі та важливим елементом енергетичної системи країни. Втрати в 210 млрд грн є значними для компанії і країни в цілому, ставлячи під загрозу не лише економічну стабільність, а й енергетичну безпеку України.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *