Фото з тимчасово окупованого МелітополяФото з тимчасово окупованого Мелітополя

Третій рік ворог господарює на Мелітопольщині. Протягом цього часу місцеві жителі залишаються фактичними заручниками російських окупантів. Найважче доводиться дітям і підліткам, які ще формуються як особистості.

Про це пише регіональна газета Ріа Південь.

Влітку 2022 року в Мелітополі було створено так зване “міністерство освіти та науки Запорізької області”. Його очолила Олена Шапурова, яка вже отримала заочне покарання від українських правоохоронців за колаборацію. Наразі росіяни судять її за розтрату казенного майна. У лютому 2024 року пропагандистські ЗМІ повідомили про нову “тимчасово виконуючу обов’язки міністра освіти та науки Запорізької області” – Тетяну Дубинську, уродженку Бердянська. Вона раніше викладала українську мову та літературу, але після окупації почала співпрацювати з ворогом.

Фото з ворожих Телеграм-каналів

У травні 2024 року на сайті фейкового губернатора Запорізької області з’явилося повідомлення про ліквідацію “міністерства”, хоча його діяльність продовжується і активно висвітлюється у ворожих Телеграм-каналах.

Відбудова.Запоріжжя” проаналізувала, як відбувається освітній процес у тимчасово окупованому регіоні.

На День Росії, 12 червня, 23 молодих жителі окупованої частини Запорізької області отримали паспорти країни-агресора. Це є частиною політики Кремля щодо виховання дітей у любові до Росії та формування з них зручних громадян.

Російські підручники з історії подають викривлену інформацію про окупацію українських міст. У підручниках для 10-11 класів вже є блоки про так звану “спецоперацію”. Експертка Ярослава Мозгова зазначає, що російська освітня програма спрямована на зміну ідентичності дітей. За її словами, діти на окупованих територіях проходять процес формування російської ідентичності, а українська мова вивчається як мова національної меншини.

Освіта в тимчасово окупованому Мелітополі

Окупанти також заохочують молодь брати участь у масових акціях проти України, таких як флешмоб #СожгиТрезубец. Це сприяє формуванню ненависті до всього українського.

Мешканка Мелітопольщини розповіла про булінг її доньки через українську мову. Викладачка Ганна Бут поділилася історіями про залякування дітей, щоб примусити їх до навчання за російськими програмами. Одні діти ховаються вдома, інші навчаються одразу у двох школах – українській і російській.

Окупаційна влада також використовує методи заохочення: освітянам, які погодилися на співпрацю, пропонують поїздки до РФ та Криму для “підвищення кваліфікації”. Учнів возять на екскурсії до Росії та агітують вступати до російських вишів.

На окупованих територіях створюються загони “Юнармії” – дитячо-юнацького військово-патріотичного руху, що сприяє військовому вишколу та пропаганді ідеології “русского мира”. За словами Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, ці загони активно діють у Запорізькій та Херсонській областях.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *