Фото бійця Олександра Петлінського із 128-ї окремої гірсько-штурмової бригадиФото бійця Олександра Петлінського

Про воїна із Запорізького напрямку писали найвідоміші та найвпливовіші ЗМІ. Його слова цитував президент США Джо Байден.

На початку повномасштабного вторгнення він встановив світовий рекорд зі знищення броньованої техніки за допомогою “Джавеліна” – за один день знищив шість цілей. Про це написав Цензор.НЕТ.

Цей боєць – Олександр Петлінський із 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, відомий під позивним Айдар. Наразі він працює інструктором, оскільки через обмежену функціональність не може виконувати завдання на передовій як раніше.

Фото бійця Олександра Петлінського

У березні 2022 року на Запорізькому напрямку Олександр знищив шість одиниць ворожої техніки – танки та бронемашини – за один день, використовуючи “Джавелін”, що стало світовим рекордом. Ця історія привернула увагу журналістів з американського видання Wall Street Journal, які приїхали взяти у нього інтерв’ю.

Ми тоді увійшли до населеного пункту Щербаки. Вони захотіли туди приїхати. А у нас якраз почався штурм, обстріл. Тож ми зустрілися лише на кілька хвилин. Я сказав кілька слів під час підготовки до виходу на позицію. Говорив, що “Джавелін” – дуже ефективна зброя. Якби на початку війни їх було більше, і якщо б у кожному взводі був один оператор “Джавеліна”, ми б завдали значних втрат ворогу. У перші дні росіяни тікали б швидше, ніж приїздили, – розповів Айдар.

Після публікації цього матеріалу Олександра процитував президент США Джо Байден під час відвідування заводу з виготовлення “Джавелінів”.

Анна Сапожко

Від Анна Сапожко

Відома журналістка, яка народилася в місті Запоріжжя. Спеціалізується на публікаціях про події та новини, що стосуються цього регіону. Завдяки своєму професійному підходу та глибокому розумінню подій у Запоріжжі, здобула великий авторитет серед читачів та колег. Її статті завжди відзначаються об'єктивністю, глибоким аналізом та докладним дослідженням теми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *